SQN Imaginatio na Warszawskich Targach Książki

Już w czwartek (18 maja) rusza tegoroczna edycja Warszawskich Targów Książki. Impreza potrwa aż do 21 maja. Gorąco zapraszamy na teren PGE Narodowego przy al. Księcia Józefa Poniatowskiego 1. Wystawiamy się razem z Wydawnictwem SQN na stoisku w sektorze D15 pod numerem 141 🙂

Podczas WTK zaprezentujemy przedpremierowo debiutancką powieść Tomasza Marchewki,  jednego ze scenarzystów CD Projekt RED. Wszyscy patrzyli, nikt nie widział to brawurowo napisana, łotrzykowska opowieść o tym, że aby wygrywać z największymi, najpierw trzeba wygrać z samym sobą. Ponadto w sobotę będzie można spotkać się z naszymi fantastycznymi autorami. No i oczywiście uzupełnić biblioteczkę o nowości i starsze tytuły 🙂 Szczegóły poniżej.

Premiera targowa:

 

Wszyscy patrzyli, nikt nie widział, Tomasz Marchewka

wszyscypatrzyliniktniewidzialZachwycający debiut Tomasza Marchewki – jednego ze scenarzystów głośnej gry Wiedźmin 3: Dziki Gon – w którym awanturniczy klimat powieści łotrzykowskiej miesza się z historiami o szulerach w stylu Wielkiego Szu, a wszystko osadzone w mrocznym świecie ogarniętym rewolucją alchemiczną. Jeśli nie brakuje ci odwagi, a gra o wysokie stawki jest twoim życiem, zapraszamy do bezlitosnego Hausenberga, w którym o dobrą szulernię równie łatwo, co o stragan z owocami. Prawdziwy as w rękawie!

336 s. | 135 x 210 mm | 36,90 zł

Ulice Hausenberga okrywa gęsty mrok, pomimo alchemicznego światła astralitowych latarni. Tu rządzą Ludzie Nocy – doliniarze, szulerzy i nożownicy. Mroczny świat, gdzie alchemia walczy z rzemiosłem, a młody, ambitny złodziej szykuje skok życia. Niezwykłe, oryginalne, świeże.
Jarosław Grzędowicz

Nowości SQN Imaginatio:

 

Grimm City. Bestie, Jakub Ćwiek

grimmcitybestieJakub Ćwiek serią Grimm City udowadnia, że potrafi pisać dojrzale i mrocznie, a kryminały, które wychodzą spod jego klawiatury są w stanie niejeden raz zaskoczyć. Oto gorzki, brutalny kryminał noir w niezwykłym świecie inspirowanym amerykańskim podziemiem przestępczym lat dwudziestych i trzydziestych. W świecie, w którym rządzi strach i… opowieść. Zanurzcie się z ten smoliście czarny kryminał, doprawiony elementami sądowego dramatu, gdzie zło osiada na człowieku wbrew jego woli, niczym tłuste krople deszczu.

368 s. | 135 x 210 mm | 36,90 zł

Wiatrodziej, Susan Dennard

wiatrodziejDrugi tom wspaniałej serii powieści przygodowych osadzonych w bogatym świecie fantasy, gdzie tło, polityka i magia to nie tylko nakreślone naprędce zarysy. Czaroziemie chwalą popularne autorki fantastyki młodzieżowej: Sarah J. Maas, Robin Hobb czy Alexandra Brecken. Poznajcie dwie przyjaciółki: Safi i Iseult – czarodziejki, które uwielbiają pakować się w tarapaty. Najlepiej w takie, które wywracają cały znany świat do góry nogami! Cudowna opowieść o pięknej przyjaźni i odkrywaniu swojego przeznaczenia.

400 s. | 135 x 210 mm | 36,90 zł

Spotkania na stoisku 141/D15
20 maja (sobota):


12:00-13:00 Łukasz Orbitowski
Laureat Paszportu POLITYKI 2015. Debiutował na łamach miesięcznika „Science Fiction”. Poza niezliczonymi opowiadaniami ma na koncie sześć powieści. Jego książki zostały docenione i pozytywnie przyjęte przez krytykę. Za powieść Szczęśliwa ziemia był nominowany do prestiżowych nagród – Paszportu Polityki oraz Literackiej Nagrody Nike.

12:00-13:00 Jakub Małecki
Pisarz i tłumacz, autor ośmiu książek, w tym głośnego Dygotu. Publikował w „News­weeku”, „Polityce”, „Angorze”, „Miesięczniku ZNAK”, „Nowej Fantastyce” i „Tygodniku Powszechnym”. Laureat nagrody Książka Miesiąca „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”, i nagrody Śląkfa, nominowany również do Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”, Poznańskiej Nagrody Literackiej, Nagrody im. Janusza A. Zajdla i Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego.

13:00-14:00 Jakub Ćwiek
Jest autorem ponad dwudziestu książek, a także licznych opowiadań, artykułów publicystycznych i scenariuszy. Dziesięciokrotnie nominowany do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla, otrzymał ją w 2012 roku za opowiadanie Bajka o trybach i powrotach. W tym samym roku oraz ponownie dwa lata później został nominowany do Śląkfy w kategorii Twórca Roku.

14:00-15:00 Aneta Jadowska
Filolożka, wielbicielka pomysłów niepraktycznych i niełatwych. Doktor literatury. Nie lubi bezczynności i nudy. Czyta wszystko, co jej wpadnie w ręce, uwielbia seriale kryminalne i muzykę rockową.

FB_targi_ksiazki_warszawa_2017_1200X900_spotkania_fantastyka_100517

Do zobaczenia! 🙂

Categories: Newsy