Przeżyj jeszcze raz wyprawę z Pasażerką i zostań Podróżnikiem

Pasażerka na rynku młodzieżówek fantastycznych pozamiatała. Po jej premierze cały czas otrzymywaliśmy pytania, kiedy wydamy drugi tom i dlaczego będą tylko dwa – Alexandra Bracken twierdzi, że jest za mało dobrych dylogii i ona postanowiła właśnie taką serię stworzyć.

Historia Etty, pasażerki statku piratów, gdzie kapitanem był Nicholas, to nie tylko dobra książka wyróżniająca się przemyślaną fabułą, ale także dobra lekcja historii. Alexandra Bracken nie oszczędza swoich czytelników, zasypując ich ważnymi datami oraz informacjami o różnych kulturach w zależności od kraju, regionu, kontynentu i o postrzeganiu kobiet na przestrzeni stuleci, ale także własnymi spostrzeżeniami na temat praw człowieka i niewolnictwa, np. czarnoskórych.

Sama Sarah J. Maas, autorka powieści Szklany tron i Dwór cierni i róż, opisała twórczość Bracken jako wykwintną i ambitną. Victoria Aveyard (Czerwona Królowa) porównała serię do prawdziwego wehikułu czasu.

Drugi tom wyróżnia się akcją. Jeżeli Pasażerka była bardzo skupiona na rodzącej się miłości i wprowadzeniu w świat, który stworzyła autorka, Podróżniczka jest jak bieg przez płotki, pełny niepewności i przygody.

Osoby, które miały zarzuty do początku historii, tym razem będą usatysfakcjonowane. Bracken wzięła sobie do serca wszystkie zarzuty i stworzyła arcydzieło.

Przy okazji premiery Podróżniczki przygotowałam dla was mały spojler, aby łatwiej było wam powrócić do świata podróżników, Etty, Rose, Sophie, Nicholasa i całej rzeszy złych charakterów. To taka powtórka z historii.

FB_podrozniczka_1200x1800px_190418_02

 

Categories: Newsy