Imaginatio News #7

Ostatni tydzień w Krakowie minął pod znakiem Światowych Dni Młodzieży. Muszę przyznać, że cała impreza nieco sparaliżowała pracę wydawnictwa. Stąd też ostatnie tygodnie podsumowujemy dziś, a nie w zeszły piątek.

Za nami premiera Mechanicznego Iana Tregillisa. Udało nam się zebrać od tego czasu solidną porcję recenzji, z których jasno wynika, że po tę książkę naprawdę warto sięgnąć. Jeśli jednak nasze zapewnienia Wam nie wystarczają, to poniżej wklejam kilka linków. A jak macie obawy, że wybrałem tylko te najlepsze, to wpiszcie sobie w Google hasło „Mechaniczny Ian Tregillis” i zobaczcie sami 🙂

GILDIA
DZIKA BANDA
QFANT
GAME EXE
PARADOKS

Dla tych, co za czytaniem nie przepadają, mam też kilka wideorecenzji.

P24
ARTEFAKTY
WIELKI BUK

Polecam również wywiad z Ianem Tregillisem przeprowadzony dla Geezmo.pl.

3d-widok-lafayclovis

W tym miesiącu jedna premiera, ale za to jaka! 17 sierpnia zadebiutuje u nas Anna Lange powieścią fantasy z elementami kryminału i comedy of manners pt. Clovis LaFay. Magiczne akta Scotland Yardu. Okładkę już znacie, ale i tak wrzucam ją raz jeszcze, bo jest po prostu kapitalna!

A tu kilka polecajek:

Wiktoriański podwieczorek z przygodą i magią. Z nekromantą, sufrażystką i rodową klątwą do kompletu. Pyszne.

– Aneta Jadowska

XIX wiek, Anglia, magia, cokolwiek sfatygowani dżentelmeni i szemrane interesy w niebezpiecznych dzielnicach miasta. Powieść Lange udanie przywołuje klimat wiktoriańskiej fantasy z sympatycznym przygodowym sznytem.

– Michał Cetnarowski, „Nowa Fantastyka”

Powieść, jej główna żeńska bohaterka oraz autorka mają przynajmniej jedną wspólną cechę: prawdziwą MOC. Pierwsza potrafi ukraść całą noc, druga udowodnić zadufanym w sobie magom, że warto kształcić kobiety w dziedzinie magii, a trzecia wykreować świat tak solidny i fascynujący, że po kilkudziesięciu stronach lektury przyćmiewa ten realny.

– Sylwia Skorstad, Republika kobiet

Zaskakujące zderzenie pisarskiej elegancji Susanny Clarke z poczuciem humoru godnym Terry’ego Pratchetta. Brytyjskie w każdym calu, chociaż napisane z iście polską fantazją.

– Mateusz Uciński, Gazeta.pl

Od razu informacja: Anna Lange jest oficjalnym gościem wrocławskiego Polconu. Będzie spotkanie autorskie, pani Anna wygłosi prelekcję oraz weźmie udział w panelach dyskusyjnych. O szczegółach programowych będziemy informować wkrótce. Polcon odbywa się w dniach 18–22 sierpnia w kompleksie Hali Stulecia.

Od ostatniego podsumowania udało nam się ustalić tytuł nowej książki Piotra Patykiewicza 🙂 14 września będziecie mogli wziąć w ręce I wrzucą was w ogień. Pokazywaliśmy Wam kilka szkiców okładkowych Rafała Szłapy. Zdecydowaliśmy się pójść w stronę pociągu sunącego przez mroźne pustkowie i twarzy wykutych w lodzie. Teraz mamy dwie wersje okładki, już dopieszczone i praktycznie gotowe do druku. Kwestia wybrania ostatecznej i zaprojektowania zdobień. Co myślicie?

3d-patyk1 3d-patyk2

Pamiętajcie o darmowym opowiadaniu Piotra Patykiewicza pt. Parch. Naprawdę warto! Poniżej linki, skąd można pobrać.

VIRTUALO
PUBLIO
WOBLINK

Tego samego dnia co I wrzucą was w ogień w księgarniach pojawi się nowa powieść Anety Jadowskiej Dziewczyna z Dzielnicy Cudów. Ale to też tylko przypomnienie, bo przecież doskonale o tym wiecie!

Z ciekawych spraw:

  1. Jacek Łukawski wygłosi w sobotę 6 sierpnia prelekcję pt. Kiedy rzeczywistość dogania fantastykę podczas IV edycji Świętokrzyskiego Konwentu Fantastyki Jagacon w Suchedniowie. Także jeśli ktoś jest z okolic, to zachęcamy do wzięcia udziału. Jacka warto posłuchać, mądrze prawi.
  2. Premiera Truthwitch została ustalona na 12 października.
  3. The Fifth Season zostanie u nas wydany najprawdopodobniej pod tytułem Piąta pora roku. Data premiery: 23 listopada!
Categories: Newsy