Imaginatio News #5

Krótkie podsumowanie ostatnich dwóch tygodni. Trochę jakby mniej się dzieje, ale znowu tylko pozornie. A to dlatego, że w toku są prace długoterminowe, np. redakcja nowej książki Piotra Patykiewicza czy tłumaczenia Truthwitch albo The Fifth Season. Mimo że nie pokazujemy Wam spektakularnych efektów, to nieustannie wkładamy mnóstwo pracy w to, żeby wszystkie książki pięknie wyszły.

Na początku należy napisać, że debiutancka powieść Kena Liu, nominowana do wielu nagród, w końcu doczekała się statuetki. Królów Dary zdecydował się wyróżnić prestiżowy magazyn „Locus”. Listę wszystkich laureatów oraz nominowanych możecie znaleźć pod tym linkiem.

Mechaniczny Iana Tregillisa w księgarniach pojawi się już 20 lipca. Rozesłaliśmy trochę egzemplarzy próbnych, więc jeszcze przed premierą pojawią się pierwsze polskie recenzje. A jeśli jesteście ciut bardziej niecierpliwi i chcielibyście wiedzieć, jak o książce wypowiadają się czytelnicy, to zawsze możecie spojrzeć na opinie na Goodreads.com.

Ostateczna okładka w całej swej okazałości prezentuje się następująco:

okladka-mechaniczny-full

A tak książkę skomentował Krzysztof Piskorski, autor świetnej Zadry czy Krawędzi czasu:

Mechaniczny oferuje niezwykle oryginalny świat i trzymającą w napięciu opowieść, która porusza jedno z największych pytań fantastyki: czy ludzie różnią się od samoświadomych maszyn?

 

Polecamy też przeczytać pierwszy rozdział książki, a entuzjastów wszelakich rozszerzeń i dodatkowych informacji odsyłamy do tekstu Iana Tregillisa o upadku Londynu – doskonale wprowadza do świata Mechanicznego.

egzorcyzmy kolor nr 29 (Kopiowanie)Obecnie trwają głośne narady dotyczące tytułu powieści Anny Lange. Ups…  Wyjawiłem nazwisko naszej debiutantki. Cóż za niezdara ze mnie! Będzie trzeba w takim razie wkrótce więcej o niej napisać, żebyście mogli bliżej poznać tę niesamowitą kobietę! Okładka (wyjąwszy tytuł) jest już praktycznie gotowa. Spójrzcie na najnowszy update Dominika Brońka. Prawda, że cudna? Znakomicie oddaje ducha powieści! Pozostaje jeszcze kwestia odpowiedniego doboru typografii, żeby wszystko do siebie idealnie pasowało.

patykiewicz_okladkaJak już wspominałem, nad książką Piotra Patykiewicza wciąż trwają prace. Do tego Rafał Szłapa musiał na chwilę odłożyć prace nad okładką. Nie martwcie się jednak, bo stworzył coś innego, ale też dla Was. Zobaczcie obok. Tak prezentuje się okładka do Parcha – opowiadania Piotra Patykiewicza z akcją osadzoną w uniwersum Dopóki nie zgasną gwiazdy. Tekst został pierwotnie opublikowany w „Nowej Fantastyce” 06/2015. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie każdy mógł się na niego natknąć. Dlatego za zgodą czasopisma oraz autora oddajemy w Wasze ręce opowiadanie w formie elektronicznej zupełnie za darmo. Możecie je pobrać np. TU. Przyjemnej lektury!

Tak o Parchu wypowiedział się Michał Cetnarowski, szef działu literatury polskiej w „Nowej Fantastyce”:

Niezależna fabularnie historia umieszczona w postapokaliptycznym świecie. Nie ma tu mutantów i madmaksowych rajdów przez radioaktywne pustkowia, zamiast tego ziemię (Polskę?) skuła wieczna zmarzlina, a obejścia strzegą białe niedźwiedzie. W zmaganiach bohaterów nie chodzi jedynie o to, żeby ocalić własną skórę, ale także – całkiem dosłownie? – duszę. Nietypowo. I smacznie.

 

audiobook-grimm-cityW zeszłym tygodniu do sprzedaży trafił wyprodukowany wspólnymi siłami ze studiem Sound Tropez audiobook najnowszej książki Jakuba Ćwieka. Dla przypomnienia Grimm City. Wilk! to swoisty kryminał noir osadzony w autorskim świecie inspirowanym baśniami braci Grimm oraz czasami powstawania imperium przestępczego Ala Capone. Tak więc jeśli ktoś jeszcze nie odwiedził ponurego miasta Grimm i przy tym uważa, że nie ma czasu na czytanie, może przesłuchać powieść w kapitalnej interpretacji Miłogosta Reczka, znanego m.in. z odgrywania kwestii Talara czy Vesemira z Wiedźmina 3.

Co jeszcze?

  1. Dziewczyna z dzielnicy cudów Anety Jadowskiej jest już gotowa. Czeka na wrzesień, a my razem z nią.
  2. Osoby odpowiedzialne za projekt Endgame wraz z wydawnictwem Harper Collins zadecydowały o przesunięciu premiery trzeciego tomu. W USA książka pojawi się na półkach 27 grudnia 🙁 Jeszcze nie zapadła decyzja, co do polskiej premiery.
  3. Jacek Łukawski pracuje mocno nad kontynuacją znakomitej Krwi i stali. Może wkrótce uraczy nas dodatkowymi szczegółami 🙂
Categories: Newsy