Imaginatio News #4

okladka-mechaniczny-ian-tregillisMiesiąc dzieli nas od premiery Mechanicznego i już z niecierpliwością wyglądamy chwili, kiedy zaczną do nas spływać pierwsze recenzje. Poza osobami z wydawnictwa powieść Iana Tregillisa przeczytał też Krzysztof Piskorski, autor m.in. Cieniorytu czy Krawędzi czasu. Podobała mu się, niecierpliwie czeka na kolejny tom. Dla nas to naprawdę ważna rekomendacja! Jak uważacie?

Jeśli jesteśmy jeszcze przy Mechanicznym, to ujawniliśmy Wam już okładkę. Według nas jest zdecydowanie lepsza niż wersja oryginalna. A po pierwszych Waszych reakcjach wnoszę, że macie podobne odczucia 🙂 Z okazji zbliżającej się premiery przetłumaczyliśmy dodatkowo krótki tekst Iana Tregillisa o upadku Londynu w roku 1688. Tu możecie zajrzeć do artykułu: LINK. Tłumaczył Bartosz Czartoryski, który również zajął się przekładem całego Mechanicznego. Przypominamy: premiera 20 lipca.

szkic-8Następna w kolejności będzie tajemnicza premiera. Chciałbym Wam podać już tytuł, ale możliwe, że ulegnie zmianie, więc jeszcze trochę potrzymam Was w niepewności. W ciągu najbliższych dwóch tygodni wszystko będzie jasne. Możecie jednak zobaczyć szkice grafiki okładkowej autorstwa Dominika Brońka. Na FB prezentowaliśmy pierwszą pracę. Od tamtego czasu szkic trochę ewoluował i na obecnym etapie wygląda to jak obok.

O kolejnej książce Piotra Patykiewicza nic nowego niestety napisać Wam nie mogę. No może poza tym, że Rafał Szłapa pracuje nad koncepcją okładki. Ale zanim dojdzie do premiery, będzie niespodzianka dla tych, którzy a) twórczość Patykiewicza szanują, b) nigdy nie mają jej dość, c) zakochali się w Dopóki nie zgasną gwiazdy, d) nie znają, a chcieliby bez ryzyka poznać możliwości autora (niepotrzebne skreślić).

We wrześniu premiera Dziewczyny z dzielnicy cudów. I tu już wszystko praktycznie gotowe. Książka czeka sobie spokojnie na publikację. Mamy okładkę, mamy grafiki, mamy skład. Tom będzie dumnie prezentować się na Waszych półkach. Tu też ważna informacja. Zastanawialiśmy się nad zmianą formatu. Chcieliśmy odbiec od tych małych kieszonkowych wydań. Dzięki temu nowa powieść Anety będzie pasować do pozostałych książek Imaginatio 🙂 Oczywiście nie podejmujemy takiej decyzji samowolnie. Ręką Anety Jadowskiej podrzuciliśmy temat na jej profilu. Miło nas zaskoczyło, że nie widzicie problemu w zmianie formatu. Naprawdę wyjdzie to książce na dobre!

The Song Rising by Samantha ShannonZ ciekawych rzeczy dotyczących trochę dalszej przyszłości:
1. Jakub Małecki zabrał się za tłumaczenie The Fifth Season. Twierdzi, że „książka jest bardzo fajna. Zaczyna się końcem świata, a potem napięcie rośnie. Ciekawie rozwijane wątki, niebanalne pomysły i bohaterowie wrzuceni w sytuacje pozornie bez wyjścia. Mamy tu ludzi zdolnych wywoływać trzęsienia ziemi, tajemnicze obeliski na niebie i wielki kontynent, który co jakiś czas pluje w niebo ogniem, zabijając wszystko, co żyje”. Szykuje się naprawdę dobra lektura. Planujemy premierę jeszcze w tym roku!
2. Regina Kołek pracuje nad przekładem Truthwitch.
3. Ogłoszono datę premiery oraz okładkę trzeciego tomu serii Czas Żniw. Grafika obok. Na książkę niestety będzie trzeba poczekać do wiosny 2017 🙁
4. Ogłoszono tytuł trzeciego tomu serii Endgame. Brzmiał będzie Rules of the Game, co prawdopodobnie przełożymy jako Reguły Gry 🙂

Categories: Newsy