Imaginatio News #3

Po ciut dłuższej przerwie nadszedł czas na kolejne podsumowanie. Czas płynie z pozoru leniwie, ale premiery zbliżają się coraz szybciej 🙂 Zobaczcie, co się u nas działo przez ostatnie trzy tygodnie.

Przede wszystkim byliśmy na Warszawskich Targach Książki. Tam, gdzie Wydawnictwo SQN miało swoje stoisko, można było znaleźć i nas – SQN Imaginatio. Półki uginały się pod coraz liczniejszą ofertą fantastyczną. Zaczyna to naprawdę fajnie wyglądać! Największą popularnością cieszyły się ostatnie premiery, w szczególności Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender. Jednak również starsze książki miały „wzięcie”. Tu prym wiodły powieści Samanthy Shannon: Czas Żniw i Zakon Mimów. W sumie nic dziwnego – to naprawdę bardzo dobre lektury!

10

the-mechanical
Okładka oryginału

Powieść The Mechanical Iana Tregillisa zyskała już swój polski tytuł. Zdecydowaliśmy się tym razem nie kombinować i postawiliśmy na dosłowny przekład. Jest również drobna zmiana w dacie premiery spowodowana obszernością tekstu. Tak więc Mechaniczny światło dzienne ujrzy 20 lipca, a nie 7, jak było mówione wcześniej. Kolejnych przesunięć nie przewidujemy 🙂 A w przyszłym tygodniu zaprezentujemy okładkę! Tu w stosunku do oryginału nastąpiła duża zmiana. Mam nadzieję, że Wam będzie się podobać równie mocno, jak nam.

Kolejnym tematem jest nasza tajemnicza premiera sierpniowa 🙂 Na FB zdradziliśmy już, że klimatem będzie podobna do głośnej książki Susanny Clarke: Spodoba się miłośnikom fantasy i historii detektywistycznych. Mamy tu do czynienia z książką przywodzącą na myśl, w najlepszym znaczeniu, Jonathana Strange’a i Pana Norrella Susanny Clarke. To powieść przemyślana, dobrze skonstruowana, z precyzyjnie zbudowanym światem i fantastycznymi bohaterami. – Adam Wieczorek, recenzent wewnętrzny SQN Imaginatio.

dopokiniezgasna
Pierwsza część

Zacna treść zasługuje na zacną okładkę. Możemy już zdradzić, że tę tworzy dla nas genialny Dominik Broniek. I co Wy na to? Prawda, że kapitalna wiadomość?

Kontynuacja Dopóki nie zgasną gwiazdy Piotra Patykiewicza wciąż znajduje się w redakcji. Bardzo nam się podoba. Kilka rzeczy jest jeszcze do naprostowania, ale szykuje się godny sequel. Wkrótce więcej informacji i obiecane fragmenty. Premiera na dzień dzisiejszy jest wyznaczona na 14 września.

dziewczynazdzielnicycudow
Dziewczyna z dzielnicy cudów

Tego samego dnia, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, a nie widzę jak na razie żadnych przeszkód, będziecie mogli złapać w ręce nową powieść Anety Jadowskiej. Dziewczyna z dzielnicy cudów rozpoczyna cykl o Nikicie, a jak sama autorka mówi, na sześciu tomach na pewno się nie skończy 🙂 Dla przypomnienia podrzucamy cudowną okładkę, którą wykonała Magda Babińska. Książkę już praktycznie mamy złożoną. Czeka na swoją kolej. Będziemy prezentować fragmenty i ilustracje (te ostatnie również wykonane przez Magdę Babińską).

Na razie tyle. Więcej o tych tytułach i kolejnych zapowiedziach SQN Imaginatio w kolejnym podsumowaniu, a w międzyczasie na profilu FB Fantastycznie nieobliczalni, do którego śledzenia gorąco zachęcamy!

Categories: Newsy