Imaginatio News #10

Zastanawiacie się, co dobrego u nas słychać? Same dobre rzeczy! Poniżej garść informacji o tym, co będzie się działo w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Ograniczmy się na razie do kwietnia.

Zacznijmy jednak od końcówki ostatniego roku i Piątej pory roku. Osobiście trochę bałem się, że zła prasa związana z poprzednią serią Jemisin narobi nam problemów, ale okazało się, że polscy czytelnicy skłonni są dać autorowi drugą szansę. I dobrze, bo inaczej przegapiliby wielką książkę. Powieść, która zdobyła nagrodę Hugo i była nominowana do wielu innych tytułów również u nas zebrała bardzo dobre recenzje. Co więcej kilka portali (Esensja.pl, Gildia.pl, Granice.pl) postanowiło ją dodatkowo wyróżnić, wybierając jedną z najlepszych książek 2016 roku 🙂

À propos wszelakich plebiscytów trwa właśnie głosowanie na najlepsze książki portalu Lubimyczytac.pl. Zachęcamy do głosowania. Z dziesięciu książek wydanych w zeszłym roku przez Imaginatio, aż siedem zostało nominowanych przez jury plebiscytu. Teraz wszystko w Waszych rękach. Szczegóły znajdziecie w TYM NEWSIE.

seria-jadowska

Z najbardziej bieżących spraw w przyszłym tygodniu czeka nas premiera kontynuacji Dziewczyny z Dzielnicy Cudów Anety Jadowskiej. Autorka w Akuszerze Bogów porzuca tym razem alternatywną Warszawę z jej niesamowitymi dzielnicami i przenosi czytelnika do magicznej Norwegii, gdzie będzie razem z protagonistami – bezwzględną Nikitą i urzekająco sympatycznym Robinem – odkrywać mroczną tajemnicę głównej bohaterki i jej rodziny. Jadowska obiecuje niezwykłe przeżycia w kraju, gdzie skandynawskie mity śmiało przeplatają się z rzeczywistością. Ludożercze trolle, boskie pszczoły, niespuszczające jej z oka kruki i tajemniczy Akuszer Bogów – to tylko część atrakcji, które czekać będą na żądnego przygód śmiałka. Przy okazji zachęcamy do przeczytania NASZEGO WYWIADU z Anetą Jadowską.

gromiszkwal-3d

Oddaliśmy do druku drugi tom serii Kraina Martwej Ziemi Jacka Łukawskiego. Grom i szkwał kontynuuje wydarzenia z Krwi i stali bez żadnego przeskoku czasowego. Od razu zostajemy wrzuceni w sam środek wojennej zawieruchy. A później będzie jeszcze ciekawiej… Arthorn ponownie wplącze się w niezłą kabałę, Garhard będzie musiał ratować sytuację w królestwie, Marcas dostąpi niezwykłego zaszczytu, Auriss skupi się na knuciu kolejnych intryg, Mathonwa pozostanie zły do szpiku kości, a księżniczka Azure… Zresztą przeczytajcie o tym sami. Premiera 1 marca. Warto jeszcze chwilę poczekać, a czas ten wykorzystać na przypomnienie sobie pierwszego tomu.

Tego samego dnia w księgarniach znajdziecie jeszcze jedną naszą nowość. Zakazane życzenie to reinterpretacja bajki o Aladynie i jego magicznej lampie. Bardzo romantyczna, plastycznie napisana powieść odwołująca się prosto do ludzkiej duszy. Oczywiście różni się od oryginalnej wersji, Jessica Khoury zagwarantowała czytelnikom kilka niespodzianek, które na zawsze zapadną Wam w pamięć. Tradycyjna historia Aladyna nigdy nie będzie już taka sama. Kobieta dżinn? Tego nikt się nie spodziewał. Dobra rozgrzewająca lektura na jeszcze zimne marcowe wieczory.

3d-powstanie

W marcu ukaże się również kontynuacja Mechanicznego. Pamiętacie przygody zbuntowanego klakiera Jaxa? Powstanie przeczytałem jednym tchem, zaraz jak tylko dostałem tłumaczenie. Jakie to jest dobre! Poznacie dalsze losy wolnego mechanicznego, dowiecie się, co stało się z pastorem Visserem, przekonacie się, jakim cudem Berenice uniknęła smutnego losu, i co najważniejsze będziecie świadkami najazdu armii Mosiężnego Tronu na Zachodnią Marsylię i heroiczną obronę Francuzów pod dowództwem kapitana Hugona Longchampa. Trzeci tom również w tym roku 🙂

A 29 marca premiera powieści science fiction. Bardzo dobra rzecz. Czerpie z wielu gatunków literackich, tworząc niezwykłą opowieść o świecie przyszłości, w którym zaawansowana technologia sąsiaduje z gotyckim mrokiem i absurdem. Imponuje skalą, porusza, ale także bawi ostrym jak brzytwa poczuciem humoru. I na razie tyle. Więcej informacji wkrótce. A nie, jeszcze o okładce kilka słów. Robimy ją w zupełnie niestandardowy sposób. Przy użyciu brystolu, ołówka i gumki. Spójrzcie, jak nasz dzielny Marcin walczy z tematem. Oldschool 🙂

marcin-pyl-ziemi

W kwietniu polecą dwie premiery. Po pierwsze drugi tom Pod sztandarem Dzikiego Kwiatu Kena Liu. Agnieszka Brodzik skończyła właśnie prace nad tłumaczeniem. Milion znaków i bite cztery miesiące! Ściana burz pojawi się w księgarniach 12 kwietnia. Jesteście ciekawi, jak poradzi sobie cesarz Ragin, dawniej Kuni Garu, na tronie wysp Dary? I czym jest rzeczona ściana burz? Bo to nie tylko metaforyczny tytuł 🙂

Natomiast 26 kwietnia będziecie mogli przeczytać trzeci tom serii Czasu Żniw Samanthy Shannon. Po krwawych i brutalnych walkach Paige Mahoney zyskała niebezpieczną pozycję. Została wybrana Zwierzchniczką. Pod rządami ma teraz całą populację londyńskich kryminalistów. Wystąpiła przeciwko Jaxonowi Hallowi. Narobiła sobie żądnych krwi wrogów, z których każdy czeka na jej najmniejszy błąd. Teraz zadanie ustabilizowania sytuacji w podzielonym podziemiu będzie prawdziwym wyzwaniem.

Z końcem kwietnia odbędzie się też Pyrkon, czyli festiwal fantastyki, na którym od pewnego czasu regularnie się pokazujemy. Również tym razem będziecie mogli nas spotkać w hali wystawców. Więcej szczegółów w stosownym czasie. Z okazji Pyrkonu będzie też kilka prapremier: nowy stary Jakub Ćwiek, czyli Grimm City. Bestie, Wiatrodziej Susan Dennard, będący kontynuacją Prawdodziejki, i powieść jeszcze bez tytułu, za to napisana przez niezwykle utalentowanego pisarza. Debiut Tomka Marchewki, którego nie wypada przegapić. Naprawdę szkoda by było, bo książka miażdży.

Na sam koniec jeszcze jedna nowina. SQN Imaginatio opanowuje kolejne medium społecznościowe. Teraz poza profilem na Facebooku (Fantastycznie nieobliczalni) możecie nas śledzić na Instagramie (bardzofantastyczni). Zaglądajcie i serduszkujcie!

I na tę chwilę to tyle. Wkrótce kolejne newsy 🙂

Categories: Newsy