Imaginatio na Pyrkonie 2017

Macie już plany na majówkę? Warto zarezerwować część długiego weekendu na wycieczkę do Poznania. W stolicy Wielkopolski w dniach 28-30 kwietnia odbędzie się kolejna edycja największego polskiego festiwalu fantastycznego – Pyrkonu. Bardzo gorąco polecamy udział w imprezie. I to wcale nie tylko dlatego, że będziemy tam również my 🙂 Pyrkon jest po prostu super. Tu możecie przeczytać mini relację z zeszłorocznej edycji.

Pyrkon rozegra się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (ul. Głogowska 14), a nas będziecie mogli znaleźć w Krainie wystawców (Hala 5) na stoisku nr 155. Szukajcie oznaczeń SQN Imaginatio!

Podczas festiwalu będziecie mieli okazję spotkać się z Samanthą Shannon, autorką kapitalnej serii Czas Żniw. Poniżej znajdziecie jej dokładną rozpiskę programową:

(Pt, 28 kwietnia, 19:30, Aula 2): [Panel] How to make a debut? Więcej
(Pt, 28 kwietnia, 21:00, Aula 2): [Panel] False morality Więcej
(So, 29 kwietnia, 17:30, Aula 2): [Panel] My life in my hands: does free will exist? Więcej
(So, 29 kwietnia, 18:30, Literacka 1): Samantha Shannon – spotkanie autorskie Więcej
(So, 29 kwietnia, 20:30, Aula 2): [Panel] The limits of humanity and playing God Więcej
(Nd, 30 kwietnia, 10:00, Literacka 2): Strong Female Characters: A brief history Więcej
(Nd, 30 kwietnia, 11:00, Autografy): Dyżur autografowy: Samantha Shannon Więcej

W tym roku festiwal odwiedzi również Jakub Ćwiek. Bardzo gorąco zapraszamy na jego punkty programu:

(Pt, 28 kwietnia, 17:00, Sala Ziemi): [Panel] Trup ściele się gęsto… Więcej
(Pt, 28 kwietnia, 18:00, Literacka 2): Jakub Ćwiek – spotkanie autorskie Więcej
(Pt, 28 kwietnia, 19:00, Autografy 2): Dyżur autografowy: Jakub Ćwiek Więcej
(So, 29 kwietnia, 16:30, Literacka 1): [Panel] Żyć bez Ciebie nie mogę! Więcej
(So, 29 kwietnia, 19:00, Sala Ziemi): Maskarada // The Masquerade Więcej
(Nd, 30 kwietnia, 11:30, Sala Ziemi): [Panel] Czy lektury szkolne potrzebują fantastyki? Więcej
(Nd, 30 kwietnia, 14:30, Sala Ziemi): Jakub Ćwiek i Krzysztof Piskorski – seriale audio Więcej

Będzie można go też łapać w okolicach naszego stoiska 🙂

okladka-piesn-jutra-front_1500pxPrzywieziemy dla Was dużo dobroci w postaci książek. Na Pyrkonie swoją premierę będzie miała Pieśń jutra, czyli trzeci tom serii Czas Żniw. Napisana z wielkim rozmachem seria Samanthy Shannon, to nie tylko propozycja dla młodzieży, a wszystkich miłośników fantastki, którzy szukają przede wszystkim nieprzeciętnej lektury i mocnych wrażeń. Czas żniw to wielowątkowy cykl, pełen nietuzinkowych bohaterów i tajemnic z akcją osadzoną w Londynie przyszłości. Poznaj uniwersum pełne jasnowidzów, eterycznych istot i tajemniczych Refaitów, pragnących władać ludzkością…

Damy Wam też okazję do przedpremierowego zajrzenia do nowych powieści Jakuba Ćwieka i Susan Dennard.

okladka_DRUK-grimm-cityGrimm City. Bestie
Jakub Ćwiek serią Grimm City udowadnia, że potrafi pisać dojrzale i mrocznie, a kryminały, które wychodzą spod jego klawiatury są w stanie niejeden raz zaskoczyć. Oto gorzki, brutalny kryminał noir w niezwykłym świecie inspirowanym amerykańskim podziemiem przestępczym lat dwudziestych i trzydziestych. W świecie, w którym rządzi strach i… opowieść. Zanurzcie się z ten smoliście czarny kryminał, doprawiony elementami sądowego dramatu, gdzie zło osiada na człowieku wbrew jego woli, niczym tłuste krople deszczu.

wiatrodziej-front_1500pxWiatrodziej
Drugi tom wspaniałej serii powieści przygodowych osadzonych w bogatym świecie fantasy, gdzie tło, polityka i magia to nie tylko nakreślone naprędce zarysy. Czaroziemie chwalą popularne autorki fantastyki młodzieżowej: Sarah J. Maas, Robin Hobb czy Alexandra Brecken. Poznajcie dwie przyjaciółki: Safi i Iseult – czarodziejki, które uwielbiają pakować się w tarapaty. Najlepiej w takie, które wywracają cały znany świat do góry nogami! Cudowna opowieść o pięknej przyjaźni i odkrywaniu swojego przeznaczenia.

Zapraszamy też osoby, które chciałyby sobie uzupełnić biblioteczki o ostatnie nowości.

sciana-burz-okladka-front_1500pxŚciana Burz
Oto misterna, wielowątkowa i wielopoziomowa opowieść przepełniona duchem Orientu, inspirowana historią i legendami starożytnych Chin, którą pokochał cały fantastyczny świat. Porywająca historia o walce z tyranią, mechanizmach politycznych, braterstwie i rywalizacji zdolnej obrócić wniwecz wszystko, co cenne i brutalnym starciu cywilizacji. Epicka saga autorstwa uhonorowanego prestiżowymi nagrodami Kena Liu.

pyl-ziemie_front_1500pxPył Ziemi
Książka znajdująca się w połowie drogi pomiędzy twardym s-f pokroju Poula Andersona, a humorystycznymi podróżami autostopem Douglasa Adamsa. To wyjątkowa powieść drogi z oszałamiającą wizją Ziemi przyszłości. Napisana mocnym, literackim językiem i z filmowym rozmachem. Imponuje skalą, porusza i bawi ostrym jak brzytwa poczuciem humoru. Oto naukowe science-fiction w socjologicznym ujęciu i z przygodowym charakterem!

okladka-powstanie_front_1500pxPowstanie
Ian Tregillis zaprasza czytelnika do alternatywnej rzeczywistości, w której znanym światem włada dysponujące mechaniczną armią Królestwo Niderlandów. Wątki przygodowe przeplatane są tu szpiegowskimi intrygami i filozoficznymi rozważaniami. Piękna książka, której motywem przewodnim jest pytanie o to, czy ludzie różnią się od samoświadomych maszyn. Oryginalny świat i trzymająca w napięciu opowieść!

grom_i_szkwal_front_1500pxGrom i szkwał
Jacek Łukawski szturmem wbił się na polską scenę fantastyczną. Dynamiczne opisy walk, z pietyzmem oddane realia życia w zacofanej technologicznie krainie, egzotyczne rasy, barwne dialogi i niepretensjonalny humor. Jeśli tęsknisz za starym dobrym Wiedźminem, rozpocznij nową przygodę w Krainie Martwej Ziemi. Świetna fantastyczna awantura w klimacie wczesnego średniowiecza z elementami słowiańskiego bestiariusza.

I dużo, dużo innych książek. Gwarantujemy atrakcyjne rabaty 🙂 Przede wszystkim będzie obowiązywać promocja 3 za 2, czyli przy zakupie dwóch książek trzecią dobierzecie zupełnie za darmo (cena najtańszego tytułu zostanie obniżona do zera).

Będziecie też mogli poznać nasze plany wydawnicze na najbliższy czas. Przekażemy Wam przede wszystkim szczegółowe informacje o majowej premierze Wszyscy patrzyli, nikt nie widział Tomka Marchewki, jednego ze scenarzystów gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. W tej chwili spójrzcie na okładkę. Czyż nie jest piękna? 🙂

3d-marchewka

Łowcy gadżetów książkowych również znajdą dla siebie małe co nieco: wizytówki, pocztówki, zakładki, mapy, ściereczki do smartfonów, plakaty, torby i przypinki – to wszystko będzie do zgarnięcia u nas 🙂

FB_badge_photo_1200x900px_040417

Nie pozostaje mi już nic innego, jak jeszcze raz bardzo gorąco zaprosić Was na stoisko SQN Imaginatio!

Categories: Newsy