Andrius Tapinas

Wilcza godzina

Wilno A.D. 1905 Wynalazek alchemików z Uniwersytetu Wileńskiego wywrócił życie w Europie do góry nogami. Teraz między miastami Aliansu latają potężne sterowce, po ulicach jeżdżą karety parowe, porządku pilnują golemy, a mechanicy konstruują automatony.
  • ISBN: 978-83-65836-10-6
  • Cena okładkowa: 39,90 zł

Opis książki

Wilno A.D. 1905

SWynalazek alchemików z Uniwersytetu Wileńskiego wywrócił życie w Europie do góry nogami. Teraz między miastami Aliansu latają potężne sterowce, po ulicach jeżdżą karety parowe, porządku pilnują golemy, a mechanicy konstruują automatony.

Wilno wyrwało się ze szponów Imperium Rosyjskiego i stało się wolnym miastem – ośrodkiem postępu, nauki i mistyki. A teraz grozi mu niebezpieczeństwo.

Tajemnice alchemiczne, przebiegli szpiedzy, tajne organizacje, miłosne intrygi, przerażające morderstwa, okrutne potyczki w wileńskiej przestrzeni powietrznej, ponure podziemia i dobrze znane postaci historyczne przedstawione w nowym świetle. Przygotujcie się na grozę i niebezpieczeństwa w pierwszej litewskiej powieści steampunkowej!

Śledźcie wydarzenia i czekajcie, aż wybije… WILCZA GODZINA

Sprawdź co dla ciebie przygotowaliśmy

poznaj szczegóły wydania

135 x 210 mm


Format książki

miękka


Oprawa

39,90 zł


Cena okładkowa

Kup teraz

480


Liczba stron

5 lipca 2017


Data premiery

Książkę polecają

i głośno o tym mówią

Do niezwykle barwnych realiów przełomu XIX i XX wieku Tapinas dokłada jeszcze kilka kolorów. W jego powieści spotykają się technika i alchemia, mistyka, magia i wielka polityka. Wyrazista, steampunkowa mozaika, podkreślająca charakter ówczesnej Europy.

Wioletta Myszkowska

Program III Polskiego Radia

Niezwykłe wynalazki, sterowce, automatony i Kraków pod panowaniem Potockich, zaprzęgający fabryczną Nową Hutę do trybów przemysłowej rewolucji – to wszystko składa się na fantastyczne otwarcie świetnej steampunkowej sagi.

Krzysztof M. Maj

redaktor naczelny „Creatio Fantastica“

Wilcza godzina jest wspaniałą steampunkową powieścią awanturniczą. Mamy tu wszystko, co potrzeba, a nawet jeszcze więcej. Pełna rozmachu wizja alternatywnej Europy z Wilnem jako kosmopolitycznym miastem-państwem zachwyca od pierwszych stron.

Adam Wieczorek

Interia

Sięgnij, jeśli lubisz:


Fantastykę steampunkową


Świat i wynalazki alchemików


Oryginalne powieśći konstruowane z dbałością o szczegóły


Historie alternatywne


Odkrywać nowe literackie talenty


wschodnią literaturę fantastyczną

Poznaj autora

książki "Wilcza godzina"

Andrius Tapinas


Urodził się i mieszka w Wilnie. Pisarz, tłumacz, wykładowca i gwiazdor telewizyjny. Szczęśliwy ojciec i mąż. Uwielbia futbol amerykański i piłkę nożną. Na język litewski przełożył między innymi książki J.R.R. Tolkiena i Terry’ego Pratchetta.

Dodatki i bonusy

czynią książkę jeszcze bardziej wyjątkową

Mapa świata przedstawionego

Wilno A.D. 1904

Poznaj opinię innych

na temat książki "Wilcza godzina"

Patronat medialny

client
client
client
client
client
client
client
client