Jakub Ćwiek

Stróże

LOKI – kłamca, oszust, zdrajca i… ostatnia nadzieja Twojego anioła stróża! Nietypowe śledztwa, dziwne międzygatunkowe przyjaźnie i całe tony niebiańskiej biurokracji… Ot, dzień jak co dzień w pracy anioła stróża.
  • ISBN: 978-83-8129-171-2
  • Cena okładkowa: 36,90zł

Opis książki

LOKI – kłamca, oszust, zdrajca i… ostatnia nadzieja Twojego anioła stróża!

Nietypowe śledztwa, dziwne międzygatunkowe przyjaźnie i całe tony niebiańskiej biurokracji…  Ot, dzień jak co dzień w pracy anioła stróża.

Wszystko komplikuje się – jak zwykle… – przez Lokiego: cyngla od brudnej roboty, prowodyra i sprawcę niejednego zamieszania. Tym razem nordycki bóg kłamstwa pokaże pełnię swoich możliwości.

Jeśli znasz i lubisz Kłamcę, Stróże sprawią, że polubisz go jeszcze bardziej. Jeśli nie znasz, oto świetna okazja, by zacząć właśnie od tej książki! A jeśli znalazłeś się w grupie, która miała autorowi za złe zakończenie tamtej historii, wiedz, że nic nie kończy się ostatecznie ani tylko na jeden sposób.

STRÓŻE ZMIENIĄ WSZYSTKO!

Sprawdź, co dla ciebie przygotowaliśmy

poznaj szczegóły wydania

135 x 210 mm


Format książki

miękka ze skrzydełkami


Oprawa

36,90 zł


Cena okładkowa

Kup teraz

384


Liczba stron

6 czerwca 2018


Data premiery

Książkę polecają

i głośno o tym mówią

Uśmiałam się. Tego oczekiwałam i to dostałam. Uwielbiam ten prześmiewczy styl, w jaki Ćwiek opisuje rzeczywistość.

Jahathor

http://secretum.pl

Podoba mi się to, w jaki sposób „Stróże” wzbogacają uniwersum Kłamcy. Dzięki tej książce można poznać wcześniej nieznane elementy wykreowanego przez Ćwieka świata. Ciekawie również wypada na pozór idealne anielskie społeczeństwo, które tak naprawdę jest zupełnie inne. Ma wady i pod wieloma względami przypomina mi nasze realia.

Gavran

"Stróże" to zarówno ciekawa historia sama w sobie, jak i rozszerzenie uniwersum "Kłamcy". W przedmowie autor przyznaje, że miał ochotę stworzyć anielską historię w stylu "Zabójczej broni" i znakomicie mu się to udało. Nowy zbiór opowiadań Jakuba Ćwieka pokazuje, że pisarz jest w znakomitej formie. Dla jego dotychczasowych czytelników to pozycja obowiązkowa. Dla tych, którzy wcześniej nie mieli kontaktu z jego twórczością - dobra okazja, by spróbować.

Gotan

efantastyka.pl

Sięgnij, jeśli lubisz:


Opowieści o „superbohaterach” Ćwieka


Alternatywne wizje rzeczywistości


Żartobliwy styl pisania


Kontynuacja świata „Kłamcy”


Wartkie historie


Książki z gatunku urban fantasy

Poznaj autora

książki „Stróże”

Jakub Ćwiek


Jest autorem wielu książek, licznych opowiadań, artykułów publicystycznych i scenariuszy. Najbardziej znany ze stworzenia uniwersum Kłamcy, rozwija też światy, w których prym wiodą Chłopcy i Dreszcz, oraz wypuszcza się na zupełnie inne rejony. Dziesięciokrotnie nominowany do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla, otrzymał ją w 2012 roku za opowiadanie Bajka o trybach i powrotach. W tym samym roku oraz ponownie dwa lata później został nominowany do Śląkfy w kategorii Twórca Roku.

Poznaj opinię innych

na temat książki "Stróże"
Całość stanowi udane połączenie świata Kłamcy z kryminałem. Nie znajdziemy tu klasycznych, wielopiętrowych zagadek w stylu Agathy Christie. To raczej krótkie, dynamiczne historie z dużą dawką humoru. Znajdziemy ich cztery plus epilog, spinający całość zgrabną klamrą. Czyta się je znakomicie. (…) Stróże” to Ćwiek w wysokiej formie i na pewno nie rozczarują fanów pisarza. Jeśli ktoś czytał wcześniej cykl o Lokim, łatwiej będzie wyłapać wszystkie smaczki, ale dla nowych czytelników może to być dobre wprowadzenie w świat Kłamcy. Myrkul, Lubimy Czytać
Stróże zostali napisani językiem, który sprawia, że chce się czytać i czytać. Ćwiek posiada naprawdę lekkie pióro. Prowadzi nas przez meandry fabuły z niesamowitą swobodą. Czujemy, że każda, nawet najbardziej odjechana, scena ma swoje potrzebne miejsce. Dodatkowo świetnie napisani bohaterowie potęgują wrażenia podczas czytania książki. (…) Strona graficzna powieści prezentuje się naprawdę obłędnie. Okładka to arcydzieło. Mamy na niej Butcha, Zadrę i uśmiechniętego Kłamcę z wpiętą plakietką Komedianta (KMWTW). Wszędzie zaś unoszą się pióra (symbol anielskiej mocy i waluta, jaką przyjmuje Loki). Ponadto tytuł został wytłoczony, co bardzo uprzyjemnia trzymanie książki w rękach. Mikołaj Mielczarek, Ostatnia Tawerna
Ćwiekowi całkiem udanie wychodzi kreowanie opowieści lekkich, prostych i przyjemnych, które przyciągają dynamiką, ciekawymi pomysłami i dużą dawką prześmiewczości. Autor zdaje się nie uznawać świętości i wszystko jest skłonny obrócić w żart. W tym tomie „Stróży” oferuje ciekawe poszerzenie uniwersum Kłamcy, wprowadzające jego rzeczywistych kumpli, przetransformowanych na język opowieści, na którym autor zbudował swój pierwszy sukces. Mariusz „Orzeł” Wojteczek, Grabarz.net

Patronat medialny

client
client
client
client
client
client