SQN Imaginatio w plebiscycie portalu Lubimyczytac.pl

Wczoraj ruszył Plebiscyt na Książki Roku 2016 organizowany przez portal Lubimyczytac.pl. Wśród nominowanych książek znalazło się aż siedem tytułów SQN Imaginatio! 🙂 Wyszczególniamy je poniżej. Zaznaczamy też od razu w jakich kategoriach należy ich szukać. A reszta jest już w Waszych rękach. Głosować możecie do końca lutego. Ważna informacja: żeby oddać głos należy być zalogowanym do serwisu, a z każdej kategorii można wskazać tylko jeden tytuł. Decyzji nie da się cofnąć. Stronę plebiscytu znajdziecie tutaj: http://lubimyczytac.pl/plebiscyt

W kategorii LITERATURA FANTASTYCZNA znajdziecie:

Clovis LaFay. Magiczne akta Scotland Yardu Anny Lange

Zaskakująca powieść z perfekcyjnie odwzorowanymi realiami życia w XIX-wiecznym Londynie, przesympatycznymi postaciami, elegancką i bardzo naukową magią oraz mroczną tajemnicą kładącą się cieniem na niesławnym rodzie LaFayów. Idealna dla fanów klasycznej literatury angielskiej i powieści detektywistycznych.

Dziewczyna z Dzielnicy Cudów Anety Jadowskiej

Rodzime urban fantasy osadzone w bogato nakreślonej alternatywnej Warszawie, z wartką akcją pędzącą na łeb na szyję i charakterną parą bohaterów: silną, niezależną zabójczynią noszącą dumnie blizny, zarówno te fizyczne jak i psychiczne oraz tajemniczym, pozbawionym pamięci przystojniakiem, w obecności którego psuje się niemal każdy bardziej zaawansowany mechanizm.

Grimm City. Wilk! Jakuba Ćwieka

Kryminał noir w realiach inspirowanych czasami przestępczej prosperity Ala Capone umiejscowiony w ponurym Grimm City – mieście położonym na ciele upadłego giganta, w którego żyłach płynie cenna ropa – z licznymi odwołaniami do mniej lub bardziej znanych baśniowych motywów. Jedno jest pewne – takiej baśni się nie spodziewaliście 🙂

Królowie Dary Kena Liu

Epicka saga utrzymana w duchu chińskich opowieści wuxia w znacznym stopniu inspirowana historią starożytnego Państwa Środka, z intrygami i bitwami, jakich nie powstydziłby się George Martin. Lektura obowiązkowa dla wielbicieli fantastyki z najwyższej półki.

Piąta pora roku Nory K. Jemisin

Nominowana do wielu literackich statuetek, nagrodzona prestiżową HUGO, bardzo niepokojąca i jednocześnie nietypowa powieść z wątkiem postapokaliptycznym, która uderza w dość pesymistyczne tony, ale jednocześnie stara się zwrócić uwagę na ważkie problemy naszego świata. Piekielnie inteligentna książka!

W kategorii SCIENCE FICTION jest:

Mechaniczny Iana Tregillisa

Alternatywna historia, w której Holandia dzięki wynalazkowi Christiaana Huygensa – mechanicznym ludziom przekształconym w niepowstrzymaną armię – podbija całą Europę i dzierży tam niepodzielną władzę. Trzymająca w napięciu powieść z licznymi zwrotami akcji, utrzymana w pięknej clockpunkowej stylistyce.

A do FANTASTYKI MŁODZIEŻOWEJ trafiła:

Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender Leslye Walton

Cudownie napisana saga rodzinna z pogranicza realizmu magicznego w baśniowym wydaniu, która urzeka pięknym lirycznym stylem. Z zapartym tchem śledzi się losy Avy Lavender, dziewczyny, która urodziła się ze skrzydłami, a odkrywanie tajemnicy jej rodu jest równie satysfakcjonujące.

Gorąca zachęcamy do głosowania i trzymania kciuków za nasze tytuły 🙂

Categories: Newsy