Pod sztandarem Dzikiego Kwiatu. Tom 2
Ken Liu

Ściana Burz

Cesarz Ragin rządzi Archipelagiem Dary, starając się zapewnić królestwu rozwój i jednocześnie zadośćuczynić żądaniom ludu. Kiedy jednak do wybrzeży Dary dociera inwazja z odległych ziem, w imperium wybucha chaos karmiony przerażeniem. Tym razem cesarz Ragin nie może poprowadzić swoich ludzi przeciwko zagrożeniu. Musi radzić sobie ze zdradą w najbliższym otoczeniu oraz fałszywymi oskarżeniami.
  • Tytuł oryginału: The Wall of Storms
  • Tłumaczenie: Agnieszka Brodzik
  • ISBN: 978-83-7924-649-6
  • Cena okładkowa: 54,90 zł

Opis książki

Żadna cywilizacja nie jest gotowa na swój kres

Kuni Garu, znany teraz jako cesarz Ragin, stara się zapewnić cesarstwu rozwój, a jednocześnie zadośćuczynić żądaniom ludu. Nie wie, że za mityczną Ścianą Burz kryje się potężna siła, zdolna rozpętać w Darze pandemonium.

Kiedy do wybrzeży jednej z wysp docierają tajemniczy Lyucu ze swymi skrzydlatymi bestiami, w imperium wybucha chaos karmiony przerażeniem. Tym razem Kuni nie może poprowadzić swoich ludzi przeciwko zagrożeniu – musi radzić sobie z fałszywymi oskarżeniami i zdradą wśród najbliższych. Jedyną nadzieją są dla Dary dorosłe już dzieci cesarza, gotowe zaznaczyć swoją obecność w annałach historii. Czeka je trudne zadanie. Nadchodzą bowiem czasy przerastające wyobrażenie tak mieszkańców Wysp, jak i ich bogów.

Ściana Burz to długo wyczekiwana kontynuacja Królów Dary – powieści spod znaku iście epickiej fantasy autorstwa uhonorowanego prestiżowymi nagrodami Kena Liu.

Sprawdź co dla ciebie przygotowaliśmy

poznaj szczegóły wydania

135 x 210 mm


Format książki

twarda


Oprawa

54,90 zł


Cena okładkowa

Kup teraz

768


Liczba stron

11 kwietnia 2017


Data premiery

Sięgnij, jeśli lubisz:


Ambitną literaturę fantastyczną


Orientalny klimat starożytnych Chin


Obszerne książki w twardej oprawie


Niejednoznaczne intrygi i opisane z epickim rozmachem bitwy


Kilkupokoleniowe sagi uwzględniające dynamiczne zmiany świata


Serie Georga R. Martina i Brandona Sandersona, a także opowiadania Kena Liu

Poznaj autora

książki " Ściana Burz"

Ken Liu


Autor i tłumacz fantastyki, a także prawnik i programista. Zdobył wiele nagród, m.in. Hugo, Nebulę i World Fantasy. Publikował w „The Magazine of Fantasy & Science Fiction”, „Asimov’s”, „Analog”, „Clarkesworld”, „Lightspeed” i „Strange Horizons”.

Żyje z rodziną niedaleko Bostonu w stanie Massachusetts.

Ken Liu jest również uznanym tłumaczem chińskiej literatury na język angielski. Jego przekład powieści Liu Cixina The Three-Body Problem zdobył nagrodę Hugo za najlepszą powieść w 2015 roku. To pierwszy taki przypadek, żeby tłumaczona książka dostąpiła tego zaszczytu.

Najbardziej lubi: Lispa w czystej postaci, zmyślnego Perla, zwięzłe C; dobrze zaprojektowane produkty, Red Soxów; zdania, które brzmią dobrze tylko w jednym języku; dowody matematyczne, które może przechowywać w głowie; powieści, które nim wstrząsają; wiersze, które sprawiają, że chce mu się śpiewać; argumenty, które nie są hipokryckie; stare ubrania, starych przyjaciół, nowe pomysły.

Przeczytaj wywiad z Kenem Liu.

Dodatki i bonusy

czynią książkę jeszcze bardziej wyjątkową

Mapa świata przedstawionego

Wyspy Dary

Mapa świata przedstawionego

Ukyu i Gonde

Poznaj opinię innych

na temat książki "Ściana Burz"
W zalewie powieści fantasy, które możemy spotkać na rynku, cykl „Pod sztandarem Dzikiego Kwiatu” zdecydowanie się wyróżnia i warto po niego sięgnąć. Doskonała czytelnicza uczta, po której ma się ochotę na więcej. Polecam. paradoks.net.pl

Patronat medialny

client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client