Michał Cetnarowski

Podwójna tożsamość bogów

Jeśli czytasz książki, oglądasz seriale, znasz Blade Runnera i grasz w Wiedźmina, ta książka jest dla ciebie. Jeśli nie, a chcesz po prostu się dowiedzieć, w jakim rytmie bije dziś serce kultury popularnej, także musisz zajrzeć do środka.
  • ISBN: 978-83-65836-36-6
  • Cena okładkowa: 49,90 zł

Opis książki

Jaka jest podwójna tożsamość bogów współczesnej popkultury?

Jeśli czytasz książki, oglądasz seriale, znasz Blade Runnera i grasz w Wiedźmina, ta książka jest dla ciebie. Jeśli nie, a chcesz po prostu się dowiedzieć, w jakim rytmie bije dziś serce kultury popularnej, także musisz zajrzeć do środka.

Podwójna tożsamość bogów to zbiór esejów, rozmów i recenzji poświęconych literaturze popularnej, kinu i komiksowi. Znalazły się tu m.in. teksty o fenomenie prozy Andrzeja Sapkowskiego, Roberta M. Wegnera i Jacka Dukaja, komiksach Alana Moore’a i Neila Gaimana, filmach fantastycznych wczoraj i dziś, książkach i autorach wartych zapamiętania. Michał Cetnarowski od lat nie tylko pisze prozę, tłumaczy komiksy i redaguje beletrystykę, ale też z fascynacją przygląda się kulturze popularnej.

Podwójna tożsamość bogów to książka, którą zawsze chcieliście przeczytać, tylko nigdzie nie mogliście jej znaleźć.

Jeśli kultura ma mieć wartość ponadczasową, a przynajmniej dłuższą niż życie blockbusterów w boxoffice’ach, wychodzę z założenia, że takie publikacje, komentarze i propozycje subiektywnego odczytania nie tylko mają sens, ale i są nieodłącznym towarzyszem działalności artystycznej i rozrywkowej pod wszystkimi niebami we wszystkich odległych galaktykach tego świata. Michał Cetnarowski

Sprawdź co dla ciebie przygotowaliśmy

poznaj szczegóły wydania

140 x 205 mm


Format książki

twarda


Oprawa

49,90 zł


Cena okładkowa

Kup teraz

432


Liczba stron

30 sierpnia 2017


Data premiery

Książkę polecają

i głośno o tym mówią

Właśnie na takie książki patrzyłem z zazdrością w amerykańskich księgarniach – pełne znakomicie podanej, fascynującej i merytorycznej wiedzy o popkulturze. I teraz nie dość, że mamy coś takiego po polsku, to jeszcze mamy w Polsce autora, który potrafi tak pisać.

Kamil Śmiałkowski

publicysta, badacz kultury popularnej

Michał Cetnarowski nie tylko w świetnym stylu przekazuje swoją wiedzę, ale także – może nawet przede wszystkim – daje dowód pielęgnowanej od dzieciństwa pasji. Dla dzielących tę pasję to lektura obowiązkowa. Dla niedowiarków, którym kultura popularna w całym swoim bogactwie wciąż pachnie banałem – tym bardziej. Na Odyna! Czytajcie i doceniajcie!

Katarzyna Borowiecka

Program III Polskiego Radia

Sięgnij, jeśli lubisz:


Bardzo dobrą literaturę popularno-naukową


Publicystykę Michała Cetnarowskiego


Nurzać się w świecie kultury popularnej


Odkrywać ciekawostki dotyczące ulubionych dzieł kultury


Poszerzać swoje popkulturowe horyzonty


Trenować umysł podczas lektury książek

Poznaj autora

książki "Podwójna tożsamość bogów"

Michał Cetnarowski


Redaktor, autor, krytyk, tłumacz. Od 2013 szef działu polskiego „Nowej Fantastyki”. Posiada wybitną wiedzę na temat prozy gatunkowej, jej historii oraz ewolucji. Laureat Nagrody im. Janusza A. Zajdla 2016 za napisane wraz z Łukaszem Orbitowskim opowiadanie Wywiad z Bortutą.

Patronat medialny

client
client
client
client