Magdalena Świerczek-Gryboś

Openminder. Tom 1. Koty

Co jeszcze postawią ci przed oczami, żeby przesłonić prawdę? W tym zadziwiającym świecie przyszłości każdy czytelnik znajdzie coś dla siebie.
  • 978-83-8129-378-5
  • Cena okładkowa: 36,99 zł

Opis książki

Co jeszcze postawią ci przed oczami, żeby przesłonić prawdę?

 

2076 rok. Polska – zniszczona w wyniku wojny, a następnie odbudowana – zostaje przyłączona do bloku zachodniego. Obywatele Zachodu nie wyznają żadnej religii, są stale podpięci do sieci i szczepieni przeciwko złu. Wschód uważają za miejsce przerażające, a jego mieszkańców za godnych współczucia i oczekujących wyzwolenia. Zadaniem Nikodema, który szkoli się na openmindera – wojownika umysłu – nie jest walka ze Wschodniakami, ale ich nawracanie. Chłopak zostaje pilotem mecha, bierze udział w szalonych wirtualnych starciach i eksploruje skażone obszary dawnego Krakowa.

Powieść łączy kilka gatunków, w tym postapokalipsę, cyberpunk i społeczne science fiction. Bogactwo nawiązań i odniesień jest potęgą Openmindera, dzięki czemu fani Lema będą tak samo zadowoleni, jak miłośnicy anime czy Obcego.

Sprawdź co dla ciebie przygotowaliśmy

poznaj szczegóły wydania

135 x 210 mm


Format książki

miękka


Oprawa

36,99 zł


Cena okładkowa

Kup teraz

304


Liczba stron

27 marca 2019


Data premiery

Książkę polecają

i głośno o tym mówią

Jak w moździerzu, autorka uciera ostatnie ćwierć wieku literackiej, filmowej i konsolowej science fiction.

Michał Cetnarowski

Głęboko zakorzeniona w Neon Genesis Evangelion brutalna SF o niepokojąco prawdopodobnej wizji politycznej.

Paweł Majka

Fantastyka powinna bawić, ale i stawiać ważne pytania. Wiedział to bardzo dobrze Stanisław Lem, wie również jego wierna uczennica, Magdalena Świerczek-Gryboś. Akcja Openmindera ze strony na stronę mrocznieje i nabiera tempa, pozostawiając czytelnika w stanie pobudzonej ciekawości.

Marta Kładź-Kocot, literaturoznawczyni, autorka powieści Noc kota, dzień sowy

Poznaj autorkę

książki "Openminder"

Magdalena Świerczek-Gryboś


Zapragnęła zostać pisarką w wieku 6 lat. Chłonąc wiedzę jak gąbka zrobiła naraz dwa licencjaty, dwa mgr i nagle zorientowała się, że jest na ostatnim roku doktoratu z filozofii. Nie wie jak to się stało, że została badaczką twórczości Lema i udało jej się przetrwać liczne konferencje naukowe, gdzie mówiła wyłącznie o fantastyce. Współtworzy portal fantastyka.pl jako Naz, jest redaktorką w Fantazmatach, bywa jurorką, organizuje konkursy. Sporadycznie publikuje artykuły publicystyczne (o fantastyce) i naukowe (o rodzajach feminizmu, których nikt nie kojarzy). Nagradzana w konkursach poetyckich i prozatorskich. Jej opowiadania ukazały się m.in. w Nowej Fantastyce, Fantomie, Gazecie Wyborczej, antologiach.
Kocha przyrodę, rozumie las, marzy o kosmosie, nałogowo uprawia urbex. Weltschmerz stara się leczyć okładami z kotów, podróżami i grami wideo.