Cynthia Hand, Brodi Ashton, Jodi Meadows

Moja Lady Jane

Prześmieszna, fantastyczna, romantyczna i całkowicie (ale tak naprawdę, to wcale nie) prawdziwa historia lady Jane Grey.
  • ISBN: 978-83-65836-18-2
  • Cena okładkowa: 37,90 zł

Opis książki

Prześmieszna, fantastyczna, romantyczna i całkowicie (ale tak naprawdę, to wcale nie) prawdziwa historia lady Jane Grey.

Jane, lat szesnaście, ma wyjść za mąż za kompletnie obcego faceta. Zostaje wmieszana w intrygę, której celem jest obalenie króla Edwarda. To jednak najmniejszy z problemów biednej Jane.

Bo zostanie królową (między innymi...).

Do czego doprowadzi ta zwariowana gra o tron?

A najbardziej na świecie kochała to, w jaki sposób książki przenosiły ją gdzieś daleko, poza obręb przyziemnego, dusznego życia, i pozwalały jej doświadczać setek innych żyć. Książki były jej bramą do innych światów. Cynthia Hand

Sprawdź co dla ciebie przygotowaliśmy

poznaj szczegóły wydania

135 x 210 mm


Format książki

miękka ze skrzydełkami


Oprawa

37,90 zł


Cena okładkowa

Kup teraz

432


Liczba stron

19 lipca 2017


Data premiery

Książkę polecają

i głośno o tym mówią

Alternatywna Anglia pod rządami Tudorów, magia, intrygi pałacowe, a w tym wszystkim… koń?! Jedno jest pewne – w czasie lektury będziecie rżeć ze śmiechu!

Ewa Cat Mędrzecka

Cat Vloguje

Moja lady Jane to dowód na to, że mieszanka faktów historycznych z odrobiną magii i niezmierzoną dawką humoru jest najlepszym przepisem na niezapomnianą książkę młodzieżową!

Maja Kłodawska

Maja K.

Droga Jane, uwielbiam Cię. Jesteś pewną siebie, przezabawną dziewczyną, której przygody porywają totalnie! Twoja wierna fanka.

Zuzanna Burkowska

Kulturalna Szafa

Video recenzja

Sięgnij, jeśli lubisz:


Alternatywne historie


Dworskie klimaty


Prześmieszne koncepty i abstrakcyjny humor


konie lub ludzi potrafiących zmieniać się w konie


Literaturę młodzieżową


Pozostałe książki autorek

Poznaj autorki

książki "Moja Lady Jane"

Cynthia Hand, Brodi Ashton, Jodi Meadows


Brodi Ashton, autorka cyklu Everneath oraz książki Diplomatic Immunity, Cynthia Hand, autorka bestsellerowego cyklu „New York Timesa” Unearthly i powieści The Last Time We Say Goodbye, oraz Jodi Meadows, autorka cyklu Incarnate and Orphan Queen, po raz pierwszy spotkały się w roku 2012, gdy ich wydawcy wysłali je razem na książkowe tournée. W sumie napisały 13 powieści, garść opowiadań oraz kilka naprawdę kiepskich wierszy, ale dopiero teraz po raz pierwszy postanowiły stworzyć coś wspólnie. Są przyjaciółkami. Naprawiają historię, pisząc na nowo co smutniejsze fragmenty.

Dowiedz się więcej na: www.ladyjanies.com

Poznaj opinię innych

na temat książki "Moja Lady Jane"
Moja Lady Jane dostarczy pierwszorzędnej rozrywki osobom gotowym na historyczną jazdę bez trzymanki z udziałem 9-dniowej królowej, króla i konia. Tę powieść się po prostu pochłania, a czy się tego chce, czy nie, czytelnik dowiaduje się mnóstwa faktów historycznych. Co prawda autorki odrobinę zaszalały, ale kto by się tam przejmował. Ważne, że Jane Grey dostała kolejną szansę na szczęśliwe zakończenie. Karolina Szendera, NaEkranie.pl
Całość to wyjątkowo zabawna i urocza odskocznia od poważnych młodzieżówek z kijem w tyłku, gdzie ratowanie świata i obalanie reżimów rodzą nieskończone pokłady angstu. Tym bardziej cieszy fakt, że to dopiero początek serii reinterpretującej historie kilku znanych Jane – następne mają opowiadać o siostrach Bronte i Calamity Jane. I jeśli ten pojedynczy przypadek, zwyczajem znanym z tego segmentu literatury, miałby dać początek nowej modzie na lekkie komedie w literaturze młodzieżowej, to ja jestem absolutnie za. Magdalena Adamus, Catus Geekus
„Moja Lady Jane” to powieść koło której nie można przejść obojętnie. To tak jakby alternatywne zakończenie losów cudownej Jane. Znam jej prawdziwą historię, która jest niebywale zadziwiająca, ale i tragiczna. Czytałam o tym książkę i oglądałam film, więc tym bardziej z wielką przyjemnością przeczytałam powieść, która została napisana z lekkim przymrużeniem oka. To naprawdę świetne historyczne fantasty, które zaciekawi wielu z Was. Sylwia Stawska, Kobiece recenzje

Patronat medialny

client
client