Cynthia Hand, Brodi Ashton, Jodi Meadows

Moja Jane Eyre

Przygotuj się na przygodę w której nic nie jest takie, jak się wydaje: pewien dżentelmen ukrywa się bardziej niż trup w szafie. A co jeżeli we wszystko wmieszają się początkująca pisarka Charlotte Brontë i badacz zjawisk nadprzyrodzonych Alexander Blackwood?
  • ISBN: 978-83-8129-249-8
  • Cena okładkowa: 37,99zł

Opis książki

Sierota Jane Eyre, bez grosza przy duszy, rozpoczyna nowe życie jako guwernantka w Thornfield Hall. Tam spotyka mrocznego i tajemniczego pana Rochester.

Pomimo dużej różnicy wieku i jego nieznośnego temperamentu, zakochują się w sobie i, o zgrozo, ONA wychodzi za niego za mąż.

Ale czy to na pewno Jane Eyre?

Przygotuj się na przygodę  w której nic nie jest takie, jak się wydaje: pewien dżentelmen ukrywa się bardziej niż trup w szafie. A co jeżeli we wszystko wmieszają się początkująca pisarka Charlotte Brontë i badacz zjawisk nadprzyrodzonych Alexander Blackwood?

Dedykujemy tę książkę każdemu, kto kiedyś zakochał się po uszy w nieodpowiedniej osobie. Nie przeczymy przy tym, że pan Darcy świetnie wygląda na papierze… i w mokrej koszuli też.  autorki

Sprawdź co dla ciebie przygotowaliśmy

poznaj szczegóły wydania

135 x 210 mm


Format książki

miękka ze skrzydełkami


Oprawa

37,99 zł


Cena okładkowa

Kup teraz

512


Liczba stron

22 sierpnia 2018


Data premiery

Książkę polecają

i głośno o tym mówią

Książka napisana została barwnym językiem z dużą dozą humoru, dlatego jej lektura to niezaprzeczalna przyjemność i uczta zmysłów. Bohaterów po prostu nie da się nie lubić, akcja non stop pędzi do przodu i aż ciężko oderwać się od książki.

Melody

esensja.pl

Autorki w tej książce postawiły na dawkę humoru, (nie)poważną historię i odrobinę fantastyki (duchy). Uważam, że ta książka jest naprawdę fajna i wyróżniająca się na tle innych, dlatego też na pewno warto ją poznać.

Jabłuszkooo

Video recenzja

Sięgnij, jeśli lubisz:


Retelingi


Dworskie klimaty


Prześmieszne koncepty i abstrakcyjny humor


Ciekawie zbudowaną narrację


Literaturę młodzieżową


Pozostałe książki autorek

Poznaj autorki

książki „Moja Jane Eyre”

Cynthia Hand, Brodi Ashton, Jodi Meadows


Brodi Ashton, autorka cyklu Everneath oraz książki Diplomatic Immunity, Cynthia Hand, autorka bestsellerowego cyklu „New York Timesa” Unearthly i powieści The Last Time We Say Goodbye, oraz Jodi Meadows, autorka cyklu Incarnate and Orphan Queen, po raz pierwszy spotkały się w roku 2012, gdy ich wydawcy wysłali je razem na książkowe tournée. W sumie napisały 13 powieści, garść opowiadań oraz kilka naprawdę kiepskich wierszy, ale dopiero teraz po raz pierwszy postanowiły stworzyć coś wspólnie. Są przyjaciółkami. Naprawiają historię, pisząc na nowo co smutniejsze fragmenty.

Dowiedz się więcej na: www.ladyjanies.com

Poznaj opinię innych

na temat książki "Moja Jane Eyre"
Powiem Wam, że tej książki się nie czyta… ją się CHŁONIE. Mamy tutaj misternie utkaną intrygę, tajemnice pojawiają się na każdym kroku, pojawia się także miłość (bo w przypadku naszych autorek, bez miłości ani rusz), oraz całe tabuny duchów. Akcja jest wartka, także nie ma czasu na nudę… bo w przypadku Moja Jane Eyre, słowo nuda nie istnieje. To co się dzieje, jest totalnie nieprzewidywalne. Każda z postaci, nawet tych drugoplanowych, jest świetnie nakreślona. Autorki stworzyły kolejną świetną książkę, okraszoną niezwykłym humorem. Pozostaje tylko za nią chwycić i krzyknąć AHOJ PRZYGODO! Kaśka, But First Coffee
LadyJanistki są niesamowite w tworzeniu bardzo personalnego sposobu narracji, który wręcz wciąga czytelnika do środka opowieści, zwracając się personalnie do niego, budując jego opinię na temat praktycznie każdego wydarzenia w książce i w XIX wiecznej Anglii. Autorki nadużywają również nawiasów, co jest zabiegiem dość niestandardowym, który jednak bardzo dobrze się sprawdza w budowaniu specyficznej więzi z czytelnikiem. (…) nie ma nic innego, jak książki przy których czytaniu człowiek czuje się, jakby rozmawiał ze swoją najlepszą przyjaciółką na kawie i cały czas zabawne sytuacje tworzyły się same z siebie, a w rezultacie obie zarykiwały się ze śmiechu. Jest to bardzo naturalne i bardzo przyciąga czytelnika, żeby podczas czytania przynajmniej głupkowato się uśmiechał. Tysiąc Żyć Czytelników
Akcja w niej pełna jest werwy (zresztą tak jak i bohaterowie 😉 ), a autorki zgrabnie lawirują między prawdą historyczną, a wymysłami swojej fantazji. (…) Ciekawym zabiegiem okazało się prowadzenie narracji z punktu widzenia trzech przeróżnych osób, a więc nie tylko tytułowej Jane, ale i Charlotte (tak, tak, kochani, tej Charlotte, która na nazwisko ma Brontë), a także pewnego poławiacza duchów. Pomimo wplecenia w klasyczną opowieść wątków paranormalnych i sporej dawki humoru, "Moja Jane Eyre" nawet nie ociera się o kicz czy niezbyt miłą parodię, ciekawie oddaje za to klimat ówczesnych czasów i panujące wówczas realia. Paulina L.

Patronat medialny

client
client
client