Wojny alchemiczne. Tom 1
Ian Tregillis

Mechaniczny

Mam na imię Jax. Tak mnie nazwali moi ludzcy panowie. Jestem klakierem – mechanicznym człowiekiem napędzanym mocą alchemii. Armie złożone z mi podobnych podbiły Europę i uczyniły Mosiężny Tron jedynym supermocarstwem.
  • Tytuł oryginału: The Mechanical
  • Tłumaczenie: Bartosz Czartoryski
  • ISBN: 978-83-7924-686-1
  • Cena okładkowa: 39,90 zł

Opis książki

Mam na imię Jax.
Tak mnie nazwali moi ludzcy panowie.
Jestem klakierem – mechanicznym człowiekiem napędzanym mocą alchemii. Armie złożone z mi podobnych podbiły Europę i uczyniły Mosiężny Tron jedynym supermocarstwem.
Jestem wiernym sługą i doskonałą machiną wojenną.
Zostałem obdarzony ogromną siłą i nieskończoną wytrzymałością.
Jestem posłuszny życzeniom moich panów.
Jestem niewolnikiem. Ale wkrótce będę wolny.

Zegarmistrzowie kłamią!

Zaraz po tym, jak naukowiec i zegarmistrz Christiaan Huygens stworzył w XVII wieku pierwszego Klakiera, Holandia powołała do życia mechaniczną armię. Nie trzeba było długo czekać, żeby legion mosiężnych piechurów pomaszerował na Westminster. Królestwo Niderlandów stało się supermocarstwem dzierżącym niepodzielną władzę w Europie.

Trzy stulecia później stan rzeczy nadal się utrzymuje. Jedynie Francja zawzięcie broni swoich przekonań, że każdy powinien mieć prawo do wolności, niezależnie czy zbudowany jest z ciała, czy mosiądzu. Po dziesięcioleciach zawieruchy wojennej Holandii i Francji udało się osiągnąć kruchy rozejm.

Ale jeden zuchwały Klakier o imieniu Jax nie może już dłużej znieść geas – niewolniczych więzi ze swoimi panami. Jak tylko nadarzy się okazja, wyciągnie mechaniczną rękę po wolność, a konsekwencje jego ucieczki zatrząsną fundamentami Mosiężnego Tronu.

Sprawdź co dla ciebie przygotowaliśmy

poznaj szczegóły wydania

135 x 210 mm


Format książki

miękka


Oprawa

39,90 zł


Cena okładkowa

Kup teraz

464


Liczba stron

20 lipca 2016


Data premiery

Książkę polecają

i głośno o tym mówią

„Mechaniczny” oferuje niezwykle oryginalny świat i trzymającą w napięciu opowieść, która porusza jedno z największych pytań fantastyki: czy ludzie różnią się od samoświadomych maszyn?

Krzysztof Piskorski

autor m.in. "Cieniorytu" oraz "Krawędzi czasu"

Sięgnij, jeśli lubisz:


Mocną, rasową fantastykę z wyższej półki


Klimat steampunku, clockpunku


Historie osadzone w alternatywnych rzeczywistościach


Rozważania natury filozoficznej i religijnej


Wyrazistych bohaterów i plastyczne opisy


Książki Krzysztofa Piskorskiego

Poznaj autora

książki "Mechaniczny"

Ian Tregillis


Ian Tregillis jest absolwentem Uniwersytetu Minnesoty. Ma tytuł doktora fizyki za badania nad radiogalaktykami. W 2005 roku wziął udział w literackich warsztatach Clarion Workshop w East Lansing w Michigan. Następnie, dzięki Walterowi Jonowi Williamsowi, został powitany w społeczności profesjonalnych pisarzy science fiction i fantasy Nowego Meksyku. Dzielił krytykę i pracował wespół z długą listą nowomeksykańskich pisarzy, między innymi: Walterem Jonem Williamsem, Danielem Abrahamem, Melindą Snodgrass, S.M. Stirlingiem, Ty’em Franckiem, Victorem Milanem, Sage Walker i George’em R.R. Martinem.

Aktualnie mieszka w północnej części Nowego Meksyku, gdzie styka się z pisarzami, naukowcami i innymi typami o podejrzanej reputacji.