Strange the Dreamer. Tom 1
Laini Taylor

Marzyciel

Lazlo Strange od zawsze marzył, aby poznać tajemnice zaginionego miasta Szloch. Jako sierota, a potem skromny bibliotekarz, nawet nie przypuszczał, że ma szansę na odbycie kosztownej wyprawy przez pustynię Elmuthaleth do miejsca, gdzie mieszkają mityczni wojownicy. Dopóki sami nie przekroczyli bramy Wielkiej Biblioteki i nie zaproponowali wyprawy… komuś innemu.
  • ISBN: 978-83-8129-079-1
  • Cena okładkowa: 36,90 zł

Opis książki

To marzenie wybiera marzyciela, a nie odwrotnie

Lazlo Strange od zawsze marzył, aby poznać tajemnice zaginionego miasta Szloch. Jako sierota, a potem skromny bibliotekarz, nawet nie przypuszczał, że ma szansę na odbycie kosztownej wyprawy przez pustynię Elmuthaleth do miejsca, gdzie mieszkają mityczni wojownicy. Dopóki sami nie przekroczyli bramy Wielkiej Biblioteki i nie zaproponowali wyprawy… komuś innemu.

Tu liczy się czas i każda podjęta decyzja. Przed Strange’em pojawią się wybory, których nie sposób dokonać, żal, którego nie da się wyleczyć, oraz magia tak prawdziwa, jakby istniała naprawdę.

Zanurz się w świecie pełnym skrywanych od wieków tajemnic, marzeń niebieskich jak opale, jak skrzydła ważki czy niebo, niezwykłych snów, które dyktują zmysły.

Czytając "Marzyciela", zapomnisz, co jest snem, a co jawą.

To marzenie wybiera marzyciela, a nie odwrotnie. Taylor Laini

Sprawdź co dla ciebie przygotowaliśmy

poznaj szczegóły wydania

135 x 210 mm


Format książki

miękka ze skrzydełkami


Oprawa

36,90 zł


Cena okładkowa

Kup teraz

512


Liczba stron

14 marca 2018


Data premiery

Książkę polecają

i głośno o tym mówią

Laini Taylor jest cholernie dobra. I niepodobna do żadnego innego autora.

Leigh Bardugo

autorka "Szóstki wron i Królestwa Kanciarzy", #1 na listach „New York Timesa”

Piękno stylu, refleksyjność i wielka empatia. Po odejściu Ursuli K. Le Guin przestraszyłam się, że kończy się czas historii opowiadanych w podobnym duchu. Już się nie boję.

Wioletta Myszkowska

Przewodnik fantastyczny, Program III Polskiego Radia

Marzyciel to pięknie napisana orientalna historia na granicy jawy i snu. Trochę przypomina mi opowieści Szeherezady - intryguje i fascynuje po to, by zakończyć w niespodziewanym momencie i kazać nam czekać na kolejną noc i kolejne przygody Lazlo.

Natalia Patorska

Nadeine Na Tropie

Sięgnij, jeśli lubisz:


Fantastykę


Nowy, magiczny świat pełen oszałamiających postaci


Pełen tajemnic, alternatywny świat opisany bardzo plastycznie


Pogromcy bogów i legendarni wojownicy


Wyszukany, piękny, poetycki język


Książka idealna dla fanów „Szóstki wron”

Poznaj autorkę

książki "Marzyciel"

Laini Taylor (ur. 1971)


Cześć, nazywam się Laini Taylor. Jestem pisarką, autorką, marzycielką, nerdem, a jednocześnie matką, żoną i siostrą. Piszę książki dla młodzieży, ale starsi nie będą się nudzić. Mieszkam w Portland wraz z mężem (wspaniałym ilustratorem) oraz córką Clementine. Uwielbiam czytać książki, odwiedzać księgarnie, jeść śniadania, czekoladę, pichcić babeczki, robić dziwaczne lalki, zdjęcia, zasypiać i… budzić się!

Laini Taylor to goszcząca na liście bestsellerów „New York Timesa” autorka takich książek jak Córka dymu i kości i Dni krwi i światła gwiazd, a także należących do serii Dreamdark powieści Blackbringer i Silksinger oraz finalisty National Book Award: Lips Touch: Three Times.

Poznaj opinię innych

na temat książki "Strange the dreamer. Marzyciel"
Pięknie napisana, równocześnie mroczna, bogata i oczarowująca książka, po lekturze której czytelnicy będą czekali na jeszcze. Publishers Weekly
Tę powieść się smakuje. Booklist
Wysublimowana fraza i złożony świat zachęcają i wynagradzają uważne czytanie… Odbiorca znajdzie tutaj postacie, które pokocha, i takie, które znienawidzi. Chętnie zagubi się w tym świecie. „BCCB”
Czytelnicy zanurzą się w pięknej prozie Taylor i jej cudownej wyobraźni, będą delektować się opowieściami o snach, miłości, potworach, bogach, duchach, wojnie i alchemii. Opowiedziana z różnych perspektyw historia jest tak samo złożona, jak satysfakcjonująca, to rzecz o spotkaniu i zderzeniu kultur. VOYA
Piękno stylu, refleksyjność i wielka empatia. Po odejściu Ursuli K. Le Guin przestraszyłam się, że kończy się czas historii opowiadanych w podobnym duchu. Już się nie boję. Wioletta Myszkowska, Przewodnik fantastyczny, Program III Polskiego Radia
PMarzyciel to pięknie napisana orientalna historia na granicy jawy i snu. Trochę przypomina mi opowieści Szeherezady - intryguje i fascynuje po to, by zakończyć w niespodziewanym momencie i kazać nam czekać na kolejną noc i kolejne przygody Lazlo. Natalia Patorska, Nadeine Na Tropie

Patronat medialny

client
client
client
client
client