Pod sztandarem Dzikiego Kwiatu. Tom 1
Ken Liu

Królowie Dary

Oto misterna, wielowątkowa i wielopoziomowa opowieść przepełniona duchem Orientu, którą pokochał cały fantastyczny świat. Porywająca historia o walce z tyranią, mechanizmach politycznych, braterstwie i rywalizacji zdolnej obrócić wniwecz wszystko, co cenne.
  • Tytuł oryginału: Grace of Kings
  • Tłumaczenie: Agnieszka Brodzik
  • ISBN: 978-83-7924-518-5
  • Cena okładkowa: 44,90 zł

Opis książki

Definicja sprawiedliwości zmienia się w trakcie trwania rewolucji!

Długo wyczekiwana seria Kena Liu nareszcie w Polsce!

Oto misterna, wielowątkowa i wielopoziomowa opowieść przepełniona duchem Orientu, którą pokochał cały fantastyczny świat. Porywająca historia o walce z tyranią, mechanizmach politycznych, braterstwie i rywalizacji zdolnej obrócić wniwecz wszystko, co cenne.

Cwany i czarujący hulaka Kuni Garu oraz stanowczy i nieustraszony Mata Zyndu zdają się zupełnymi przeciwieństwami. Mimo to, gdy niezależnie od siebie występują przeciwko cesarzowi, szybko zawiązuje się między nimi przyjaźń. Łączy ich upór w dążeniu do celu i walka ze wspólnym wrogiem. Po obaleniu władzy ich drogi rozchodzą się w dramatycznych okolicznościach. Dzielą ich wizje co do kierunku, w którym powinien zmierzać świat, oraz… pojęcie sprawiedliwości.

„Królowie Dary”, pierwsza część cyklu „Pod sztandarem Dzikiego Kwiatu” autorstwa uhonorowanego prestiżowymi nagrodami Kena Liu, to lektura obowiązkowa dla wielbicieli fantastyki z najwyższej półki.

Sprawdź, co dla ciebie przygotowaliśmy

poznaj szczegóły wydania

135 x 210 mm


Format książki

twarda


Oprawa

44,90 zł


Cena okładkowa

Kup teraz

592


Liczba stron

27 kwietnia 2016


Data premiery

Wywiad z Kenem Liu

#krolowiedary

Sięgnij, jeśli lubisz:


Ambitną literaturę fantastyczną


Orientalny klimat starożytnych Chin


Obszerne książki w twardej oprawie


Niejednoznaczne intrygi i opisane z epickim rozmachem bitwy


Kilkupokoleniowe sagi uwzględniające dynamiczne zmiany świata


Serie Georga R. Martina i Brandona Sandersona, a także opowiadania Kena Liu

Poznaj autora

książki "Królowie Dary"

Ken Liu


Autor i tłumacz fantastyki, a także prawnik i programista. Zdobył wiele nagród, m.in. Hugo, Nebulę i World Fantasy. Publikował w „The Magazine of Fantasy & Science Fiction”, „Asimov’s”, „Analog”, „Clarkesworld”, „Lightspeed” i „Strange Horizons”.

Żyje z rodziną niedaleko Bostonu w stanie Massachusetts.

Ken Liu jest również uznanym tłumaczem chińskiej literatury na język angielski. Jego przekład powieści Liu Cixina The Three-Body Problem zdobył nagrodę Hugo za najlepszą powieść w 2015 roku. To pierwszy taki przypadek, żeby tłumaczona książka dostąpiła tego zaszczytu.

Najbardziej lubi: Lispa w czystej postaci, zmyślnego Perla, zwięzłe C; dobrze zaprojektowane produkty, Red Soxów; zdania, które brzmią dobrze tylko w jednym języku; dowody matematyczne, które może przechowywać w głowie; powieści, które nim wstrząsają; wiersze, które sprawiają, że chce mu się śpiewać; argumenty, które nie są hipokryckie; stare ubrania, starych przyjaciół, nowe pomysły.

Przeczytaj wywiad z Kenem Liu.

Dodatki i bonusy

czynią książkę jeszcze bardziej wyjątkową

Mapa świata przedstawionego

Wyspy Dary

Lista

najważniejszych bohaterów

Poznaj opinię innych

na temat książki "Królowie Dary"

Królowie Dary to wspaniała, wielowątkowa opowieść przepełniona duchem orientu, która oczarowuje już od pierwszych stron.

hrosskar.blogspot.com

Nie można zaprzeczyć notce – jest to bezsprzecznie lektura z najwyższej półki, dbająca o detale i dobrą zabawę, a przy tym serwująca uniwersalne prawdy w misternie skrytej poincie.

kawerna.pl

Nieprzypadkowo jeden z amerykańskich recenzentów określił książkę Liu jako „silkpunk” (od angielskiego „silk”, czyli jedwab).

Katedra.nast.pl

Mnóstwo w tej powieści wojny i polityki, ale akcja prowadzona jest bardzo dynamicznie i obfituje w mniej lub bardziej zaskakujące zwroty. Koniec końców, Królów Dary pochłania się bardzo szybko, ale lektura sprawia niemałą przyjemność.

fantasta.pl

Patronat medialny