Kraina Martwej Ziemi. Tom 1
Jacek Łukawski

Krew i stal

Sto pięćdziesiąt lat po powstaniu Martwej Ziemi z twierdzy granicznej wyrusza oddział żołnierzy, by wąskim przesmykiem przekroczyć zapomnianą krainę. W starym klasztorze u podnóża Smoczych Gór ukryte jest coś, co musi powrócić do królestwa, zanim Zasłona Martwej Ziemi pęknie i zaniknie.
  • ISBN: 978-83-7924-584-0
  • Cena okładkowa: 36,90 zł

Opis książki

Gdy krew bohaterów zrosi Martwą Ziemię, stal będzie musiała dosięgnąć zdrajców.

Sto pięćdziesiąt lat po powstaniu Martwej Ziemi z twierdzy granicznej wyrusza oddział żołnierzy, by wąskim przesmykiem przekroczyć zapomnianą krainę. W starym klasztorze u podnóża Smoczych Gór ukryte jest coś, co musi powrócić do królestwa, zanim Zasłona Martwej Ziemi pęknie i zaniknie.

Silny oddział pod dowództwem Dartora, starego, zaprawionego w bojach oficera, wkracza w suche stepy, by zmierzyć się z demonami przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Prawdziwy cel misji zna tylko przysłany w ostatniej chwili przewodnik. Lecz nawet on – tajemniczy Arthorn – nie przypuszcza, jaki los przygotowali dla nich bogowie i jak krucha jest równowaga znanego im świata.

Krew i stal to mocny debiut Jacka Łukawskiego, w którym klimat wczesnego średniowiecza znakomicie miesza się ze słowiańskim kolorytem.

Sprawdź, co dla ciebie przygotowaliśmy

poznaj szczegóły wydania

135 x 210 mm


Format książki

miękka ze skrzydełkami


Oprawa

36,90 zł


Cena okładkowa

Kup teraz

376


Liczba stron

17 lutego 2016


Data premiery

Książkę polecają

i głośno o tym mówią

Klasyczna fantasy – droga, misja, tajemnica, magia plus słowiańska demonologia. Myślę, że o Łukawskim jeszcze nie raz usłyszymy.

Jarosław Grzędowicz

autorka serii książek "Pan Lodowego Ogrodu"

Powieść Łukawskiego odwołuje się do szerokiej tradycji high fantasy, ale autor zgrabnie przepuścił ją przez filtry realizmu i zdrowego rozsądku. Niezła fantastyczna awantura w głównym nurcie przygodowego fantasy.

Michał Cetnarowski

„Nowa Fantastyka”

Jacek Łukawski serwuje pełną akcji wyprawę w nieznane, podczas której niebezpieczeństwo czyha na każdym kroku. Trzyma w napięciu od pierwszej strony.

Tymoteusz Wronka

Katedra.nast.pl

Video recenzja

#krewistalSięgnij, jeśli lubisz:


Fantastykę militarno-przygodową


Średniowieczne realia i słowiański folklor


Oryginalne światy konstruowane z dbałością o szczegóły


Klimat grozy


Odkrywać nowe literackie talenty


Książki Roberta M. Wegnera i Andrzeja Sapkowskiego

Poznaj autora

książki "Krew i stal"

Jacek Łukawski (ur. 1980)


Urodził się w Kielcach, z zawodu jest grafikiem komputerowym. Gdy nie miał jeszcze obowiązków, a miał czas, machał mieczem i strzelał z dział czarnoprochowych. Hartował ciało i ducha w organizacji strzeleckiej, brał udział w zawodach sprawnościowych i ćwiczył karate. Próbował też jeździć konno. Zwiedzał Polskę autostopem i na motocyklu. Zaczytywał się w książkach historycznych i fantasy. Jest laureatem wojewódzkiego konkursu Talenty 2000. Po kilkunastu latach przerwy napisał cykl opowiadań, które pojawiły się drukiem w antologii Gawędy motocyklowe. Współtworzył kwartalnik motocyklowy „Swoimi Drogami”. Wraz z żoną mieszka w pobliżu chęcińskiego zamku.

Krew i stal to jego debiutancka powieść, stanowiąca pierwszy tom serii Kraina Martwej Ziemi.

Dodatki i bonusy

czynią książkę jeszcze bardziej wyjątkową

Mapa świata przedstawionego

Kraina Martwej Ziemi

Osiem ilustracji

wykonanych ręką Rafała Szłapy

Poznaj opinię innych

na temat książki "Krew i stal"

Podsumowując, pierwszy tom „Krainy Martwej Ziemi” to debiut solidny, który rozbudza apetyt na więcej  słowiańskich straszydeł.

kawerna.pl

Elementów grozy mamy tutaj sporo. Na tyle, by śmiało można było przyporządkować Krew i stal do podgatunku dark fantasy. (...) SQN? Kiedy tom drugi? Zaostrzyliście mi apetyt...

rzeczgustu.com.pl

Dark fantasy, które odwołuje się do tego, co już znamy, a jednocześnie pozostaje świeże. Pełne niesztampowych, pełnowymiarowych postaci oraz nietuzinkowego, ciętego języka.

gexe.pl
Debiut ten uzasadnia jednak świeżość samego pomysłu, który jak każda pierwsza wyprawa w nieznane wiąże czytelnika z nowym światem i zachęca do powtórnego spotkania z bohaterami Krainy Martwej Ziemi.

 

creatiofantastica

Patronat medialny