Pęknięta Ziemia. Tom 3
N.K. Jemisin

Kamienne niebo

Essun przejęła moc Alabastra Dziesięciopierściennika. Dzięki niej zamierza odnaleźć swoją córkę Nassun i sprawić, by świat stał się przyjazny młodym górotworom.
  • ISBN: 978-83-8129-118-7
  • Cena okładkowa: 34,90 zł

Opis książki

Księżyc wkrótce powróci. Czy przyniesie ze sobą zagładę?

Essun przejęła moc Alabastra Dziesięciopierściennika. Dzięki niej zamierza odnaleźć swoją córkę Nassun i sprawić, by świat stał się przyjazny młodym górotworom.

Dla Nassun jest już jednak za późno. Widziała zło świata i przyjmuje to, w co jej matka nigdy nie chciała uwierzyć: że pewnych rzeczy nie da się naprawić. Można je tylko ostatecznie zniszczyć.

Ostatnie słowo zawsze należy do Ojca Ziemi.

Czas ucieka, moja mała. Zakończmy początkiem świata, dobrze? Tak. Zakończmy właśnie tym. N.K. Jemisin

Sprawdź co dla ciebie przygotowaliśmy

poznaj szczegóły wydania

135 x 210 mm


Format książki

miękka ze skrzydełkami


Oprawa

34,90 zł


Cena okładkowa

Kup teraz

432


Liczba stron (środek+ wkładki zdjęciowe)

14 marca 2018


Data premiery

Książkę polecają

i głośno o tym mówią

"Kamienne Niebo" jest nie tylko wstrząsającym zakończeniem trylogii, ale też niesamowitym dowodem na to, że Jemisin potrafi zaskoczyć nawet tak zatwardziałego sceptyka jak ja. Gorąco polecam.

Weronika Załucka

Book Emperor

"Piąta Pora Roku" i "Wrota Obelisków" zapewniły N.K. Jemisin miejsce pośród największych współczesnych mistrzów fantasy. "Kamienne Niebo" utwierdza w przekonaniu, że nie znalazła się w tym gronie przypadkiem. Skrupulatnie prowadzona od pierwszego tomu fabuła znalazła zwieńczenie w porywającym finale serii, pozostawiając czytelnika usatysfakcjonowanym i zaskoczonym. Ale tak to już jest z powieściami wysokiej próby.

Adrian Turzański

Bestiariusz

"Trylogia Pękniętej Ziemi" przypomina puzzle z dużą ilością elementów. Złożenie układanki jest trudne, aczkolwiek daje wiele satysfakcji. N. K. Jemisin nie prowadzi czytelnika za rękę, a wręcz rzuca go na głęboką wodę. W końcu tylko najsilniejsi przetrwają Piątą Porę Roku…

Wiktoria Mierzwińska

Ostatnia Tawerna

"Trylogia Pękniętej Ziemi" to dzieło pełne alegorii i aluzji. Prawdziwa uczta czytelnicza.

„The New York Times”

Sięgnij, jeśli lubisz:


Fantastykę, która łączy magię, odrobinę technologii i potężne zagrożenie ze strony sił natury


Świat kataklizmu


Oryginalne światy konstruowane z dbałością o szczegóły


Nagradzanych autorów prestiżowymi statuetkami


Odkrywać nowe literackie talenty


Trudne tematy – polityczny wymiar, przekleństwo inności, szkalowanie odrębności i prześladowanie grup etnicznych

Poznaj autorkę

książki "Kamienne niebo"

N.K. Jemisin (ur. 1972)


Mieszka w Nowym Jorku, za powieści Piąta Pora Roku oraz Wrota Obelisków została uhonorowana nagrodą Hugo. Za swoją pierwszą książkę, Sto Tysięcy Królestw, otrzymała nagrodę Locus, jej prace były też wielokrotnie nominowane do World Fantasy Award, Nebuli i RT Reviewers’ Choice, znalazły się także w finale nagród Crawdforda i Jamesa Tiptree Jr. N.K. Jemisin jest recenzentką książek fantasy i science fiction w „New York Timesie”.

Poznaj opinię innych

na temat książki "Kamienne niebo"
"Kamienne Niebo" jest nie tylko wstrząsającym zakończeniem trylogii, ale też niesamowitym dowodem na to, że Jemisin potrafi zaskoczyć nawet tak zatwardziałego sceptyka jak ja. Gorąco polecam. Weronika Załucka, Book Emperor
"Piąta Pora Roku" i "Wrota Obelisków" zapewniły N.K. Jemisin miejsce pośród największych współczesnych mistrzów fantasy. "Kamienne Niebo" utwierdza w przekonaniu, że nie znalazła się w tym gronie przypadkiem. Skrupulatnie prowadzona od pierwszego tomu fabuła znalazła zwieńczenie w porywającym finale serii, pozostawiając czytelnika usatysfakcjonowanym i zaskoczonym. Ale tak to już jest z powieściami wysokiej próby. Adrian Turzański, Bestiariusz
"Trylogia Pękniętej Ziemi" przypomina puzzle z dużą ilością elementów. Złożenie układanki jest trudne, aczkolwiek daje wiele satysfakcji. N. K. Jemisin nie prowadzi czytelnika za rękę, a wręcz rzuca go na głęboką wodę. W końcu tylko najsilniejsi przetrwają Piątą Porę Roku…. Wiktoria Mierzwińska, Ostatnia Tawerna
Żywe postacie, misternie skonstruowana fabuła i oryginalne przesłanie. Wielka, ponadczasowa powieść. „Publishers Weekly”

Patronat medialny

client
client
client
client
client