Tomasz Duszyński

Impuls

Taka Polska mogła się wydarzyć! Rok 1932, wojna z Moskalami i Niemcami trwa już od ponad dekady. Mazurek Dąbrowskiego, opowieści o Cudzie nad Wisłą i nieśmiertelny patriotyzm pozwalają dzielnym polskim chłopcom trwać na linii frontu. Mimo odzyskania niepodległości ojczyzna wciąż walczy, by ponownie nie zniknąć z map Europy.
  • ISBN: 978-83-65836-21-2
  • Cena okładkowa: 36,90 zł

Opis książki

Taka Polska mogła się wydarzyć!

Rok 1932, wojna z Moskalami i Niemcami trwa już od ponad dekady. Mazurek Dąbrowskiego, opowieści o Cudzie nad Wisłą i nieśmiertelny patriotyzm pozwalają dzielnym polskim chłopcom trwać na linii frontu. Mimo odzyskania niepodległości ojczyzna wciąż walczy, by ponownie nie zniknąć z map Europy.

Marszałek Józef Piłsudski szuka ratunku dla kraju w seansach spirytystycznych, popadając w coraz większe szaleństwo. Gdy na przedmieściach Warszawy dochodzi do tragedii z udziałem rewolucyjnej kapsuły transportowej, Andrzej Winnicki, niegdyś wybitny inżynier, nie przypuszcza, że wkrótce zostanie wplątany w korporacyjny wyścig zbrojeń. Nie wie też, że jego syn Marek stanął na czele oddziału, który przekracza linię frontu z tajną misją. W kuluarach mówi się o zbliżającej się wizycie prezydenta Herberta Hoovera, która ma przypieczętować sojusz ze Stanami Zjednoczonymi.

Kiedy staje się jasne, że innowacyjny projekt Golem jest sabotowany, rozpoczyna się wyścig z czasem. Na szali znajduje się los Polski. I całej Europy.

Sprawdź co dla ciebie przygotowaliśmy

poznaj szczegóły wydania

135 x 210 mm


Format książki

miękka


Oprawa

36,90 zł


Cena okładkowa

Kup teraz

368


Liczba stron

30 sierpnia 2017


Data premiery

Książkę polecają

i głośno o tym mówią

Co by było, gdyby w 1921 roku nie został podpisany traktat ryski? Alternatywna wizja historii Polski, a także występujące na kartach powieści Tomasza Duszyńskiego postaci historyczne, m.in. Józef Piłsudski czy jasnowidz Stefan Ossowiecki, zdają się stanowić jedynie tło dla myśli konstytuującej akcję: wojna jest tym, co rozpala umysły szaleńców, postęp technologiczny dla polityków i wojskowych oznacza bezpardonowy wyścig zbrojeń, a najdoskonalsze wynalazki to potencjalne machiny śmierci. Duszyński w najwyższej formie!

Agnieszka Niemojewska

„Uważam Rze Historia”

Czytając najnowszą powieść Tomasza Duszyńskiego, czułem się niemal jak podczas niezwykłej podróży do dobrze mi znanych i lubianych miejsc. Podróży do świata podobnego do tego, który od lat staram się ukazywać w swoich obrazach i ilustracjach. Impuls to pozycja obowiązkowa dla każdego fana historii alternatywnych, II Rzeczypospolitej, tajemniczych eksperymentów balansujących na granicy nauki i metafizyki lub po prostu dobrze napisanych i ciekawych historii. Gorąco polecam!

Jakub Różalski

Impuls to opowieść wyjęta z kanonu przedwojennej polskiej fantastyki. Duszyński umiejętnie łączy wątki wielkiej wojny oraz wynalazków zmieniających losy świata, dorzuca do tego spirytyzm i podlewa sosem opowieści kryminalno-szpiegowskiej. W rezultacie fabuły nie powstydziłby się Antoni Marczyński czy Stefan Barszczewski. W odróżnieniu jednak od książek sprzed niemal stulecia, które dziś trącą myszką, Impuls to pasjonująca i sprawnie napisana opowieść o tym, jak być mogło.

Agnieszka Haska

„Nowa Fantastyka”

Video recenzja

Sięgnij, jeśli lubisz:


Fantastykę alternatywną


Książki, które nawiązują do polskiej historii


Oryginalne światy konstruowane z dbałością o szczegóły


Wyścigi zbrojeń


Odkrywać nowe literackie talenty


Książki Adama Przechrzty, Michała Gołkowskiego lub malarstwo Jakuba Różalskiego

Poznaj autora

książki "Impuls"

Tomasz Duszyński


Dziennikarz (pracował w RMF FM i Radiu Aplauz), pisarz, scenarzysta gier komputerowych, a w wolnych chwilach maratończyk. Współtwórca wrocławskiego Tramwaju Gwiazd – wyjątkowego projektu, w ramach którego do ruchomej alei gwiazd zapraszane były gwiazdy filmowe, muzyczne i sportowe.

Debiutował zbiorem opowiadań Produkt uboczny. Od tamtej pory opublikował kilka powieści i kilkanaście opowiadań fantastycznych. Jest także autorem książek dla dzieci i młodzieży oraz legend związanych z regionem, w którym mieszka.

Poznaj opinię innych

na temat książki "Impuls"
Tomasz Duszyński sprawnie żongluje konwencją alternatywnej Polski lat 30. XX wieku włączając do swojej opowieści kilka genialnych steampunkowych wynalazków. Znając prawdziwą historię II RP zabawa przy czytaniu będzie jeszcze lepsza, ale fani gatunku jako takiego też powinni być usatysfakcjonowani Jerzy Doroszkiewicz - Kurier poranny
„Impuls” to interesująca pozycja. Każdy miłośnik historii alternatywnych powinien zwrócić na nią uwagę. Jest to książka pełna intryg i obnażająca kulisy wojennej zawieruchy, gdzie każdy ma swoje interesy. Nie wiem, czy zakończenie należy uznać za otwarte i autor zostawił sobie drogę do kontynuacji, ale osobiście chętnie poznałbym dalsze losy tego alternatywnego świata, a przede wszystkim Polski. Damian Podoba - Paradoks
Czytałem z przyjemnością, choć przyznaję, że przez złożoność i doprecyzowanie świata początek był nieco trudny. Ale warto się nie zniechecać, wejść głębiej do tego świata, bowiem szybko wszystkie niezrozumiałe elementy zaczynają łączyć się w całość a historia nabiera spójności i przejrzystości. Gatunek historii alternatywnych w polskiej literaturze fantastycznej to zjawisko wciąż rzadkie, ale Duszyński potwierdza, że na tym polu pojawił się ktoś nowy, z wielkim talentem. Mariusz Wojteczek - Rzecz gustu

Patronat medialny

client
client
client
client
client
client
client
client
client