Imaginatio News #1

Od Pyrkonu minęło nieco ponad dwa tygodnie. Świetny moment, żeby podsumować, co przez ten czas działo się w SQN Imaginatio.

psdk1Przede wszystkim naszym nakładem oficjalnie ukazały się Grimm City. Wilk! i Królowie Dary. Ta pierwsza to powieść Jakuba Ćwieka, pierwszy tom nowej serii osadzonej w mrocznym, bezkompromisowym mieście Grimm. Kryminał noir w najczystszej postaci. Jak zwykle na pierwszy plan wysuwają się nawiązania popkulturowe tak charakterystyczne dla prozy Ćwieka, a tło stanowi świat inspirowany Stanami Zjednoczonymi czasów budowania imperium przestępczego Ala Capone. Druga z nowości to powieść znanego z doskonałych opowiadań Kena Liu. Królowie Dary to lektura obowiązkowa dla wielbicieli fantastyki z najwyższej półki oraz fascynatów historii Chin. Jak przyznaje sam autor, książka była inspirowana legendami o wojnach domowych, które toczyły się w Chinach po śmierci pierwszego cesarza – Shi Huanga.

the-mechanical

Bartek Czartoryski oddał nam już tłumaczenie powieści Iana Tregillisa The Mechanical. Aktualnie tekst jest w redakcji. Równolegle pracujemy nad okładką. Wkrótce będziemy prezentować pierwsze szkice. Zdradzimy jednocześnie, kto szykuje dla nas ilustrację. Tu dodatkowa niespodzianka, ponieważ postanowiliśmy przyspieszyć premierę The Mechanical i książkę zamiast w październiku, będziecie mogli przeczytać jeszcze w lipcu. Gwarantujemy świetną steampunkową przygodę w alternatywnej rzeczywistości, gdzie Europa została podbita przez Królestwo Holandii przy pomocy mechanicznych żołnierzy zasilanych magią alchemii.

thefifthseasonOstatnio podaliśmy również do wiadomości, że to właśnie my będziemy odpowiedzialni za wydanie w Polsce The Fifth Season, powieści N.K. Jemisin nominowanej do nagród Hugo i Nebula. Aktualnie trwają prace nad tłumaczeniem. Działamy, żeby jak najszybciej oddać gotową książkę w Wasze ręce 🙂

Jeśli jesteśmy przy zapowiedziach, pewnie zauważyliście, że dużo dobrego będzie się u nas działo do końca roku. We wrześniu ukaże się m.in. nowa książka Anety Jadowskiej. Dziewczyna z dzielnicy cudów zapoczątkuje nową serię. Tym razem będziecie mogli śledzić losy zabójczyni Nikity w Warsie – alternatywnej wizji Warszawy.

Dodatkowo szykujemy bardzo fajną premierę na sierpień. Prace nad tekstem już właściwie się zakończyły, na tapecie jest teraz okładka. Nie zdradzamy jeszcze, cóż to za dzieło, ale myślę, że będziecie usatysfakcjonowani. Tak więc na razie po prostu rzucam temat, że w sierpniu będzie coś fajnego. Podgrzewamy atmosferę!

ninth-city-burningNiestety Ninth City Burning, które zapowiadaliśmy na wrzesień, byliśmy zmuszeni przesunąć na przyszły rok. Powód? Nie otrzymaliśmy jeszcze skryptu, a ponieważ będzie to potężna ściana tekstu, to tłumacz nie zdążyłby przełożyć powieści. A potem jeszcze redakcja i korekta…

I to by było na tyle. Za dwa tygodnie kolejne podsumowanie. Zachęcam do śledzenia naszego profilu na Facebooku. Tam z wyprzedzeniem informujemy o różnych ciekawostkach 🙂

Categories: Newsy