Dopóki nie zgasną gwiazdy. Tom 2
Piotr Patykiewicz

I wrzucą was w ogień

Z chłopca wiecznie goniącego za przygodą Kacper wyrósł na twardego mężczyznę. Życie w konserwatywnej społeczności, ciągłe zagrożenia i trudne decyzje zahartowały go i uczyniły wzorem dla wielu. Teraz musi udać się w nieznany świat cywilizacji wyrosłej na gruzach miasta sprzed Upadku.
  • ISBN: 978-83-7924-636-6
  • Cena okładkowa: 34,90 zł

Opis książki

Sama wiara już nie wystarczy

Długo szliście przez ciemną dolinę i zła się nie ulękliście, ale dalej już nie dojdziecie. Lepiej dla was było, gdy ukrywaliście się w Górach, musieliście dzień po dniu patrzeć prosto w ślepia Lucyfera i nie mieliście na swoją obronę nic oprócz wiary. Lepiej mimo strachu przed śmiercią albo opętaniem, mimo głodu, mimo znoju ponad siły. Lepiej, bo wtedy żyliście naprawdę!

Ruiny. Wieczny mróz. Samotność. Jak wiele możesz oddać, żeby przeżyć?

Z chłopca wiecznie goniącego za przygodą Kacper wyrósł na twardego mężczyznę. Życie w konserwatywnej społeczności, ciągłe zagrożenia i trudne decyzje zahartowały go i uczyniły wzorem dla wielu. Teraz musi udać się w nieznany świat cywilizacji wyrosłej na gruzach miasta sprzed Upadku. Ceny takiej jak ta, którą przyjdzie mu zapłacić za ocalenie córki, nie żądano od nikogo przed nim.

Kaśka, córka Kacpra, postanawia odejść z Osady, by dogonić marzenia o życiu w Mieście. Tam, w tajemniczej i otoczonej kultem Ciepłowni, ogląda rzeczy, których istnienia nie przeczuwała, i odkrywa, że stała się częścią nieludzkiego planu.

Gęsta i przejmująca opowieść o zderzeniu dwóch światów: wiernego zasadom i pogrążonego w zepsuciu. Patykiewicz celnie i przenikliwie opowiada o przyszłości, która przytrafić się może również nam.

Sprawdź co dla ciebie przygotowaliśmy

poznaj szczegóły wydania

140 x 205 mm


Format książki

miękka ze skrzydełkami


Oprawa

34,90 zł


Cena okładkowa

Kup teraz

448


Liczba stron

14 września 2016


Data premiery

Książkę polecają

i głośno o tym mówią

Polecam z czystym sumieniem. Piotr Patykiewicz doskonale radzi sobie z trudną materią postapokalipsy. Jego najnowsze książki zmrożą do szpiku kości nawet najtwardszego czytelnika.

Robert J. Szmidt

Piotr Patykiewicz z reporterską dokładnością godną Centkiewiczów kreśli świat zupełnie unikalny w polskiej postapokalipsie. Fascynujący opis ultrakonserwatywnego społeczeństwa, ludzkie dramaty i surrealistyczne zagrożenie to składniki, z których Patykiewicz stworzył godną podziwu literacką ucztę.

Dominika Tarczoń

Post-Apokalipsa Polska

Patykiewicz w najnowszej książce potwierdza swój wysoki kunszt, oferując nam powieść dojrzałą, pełną emocji i głęboko humanistycznego przesłania. I wrzucą was w ogień to polskie postapo z najwyższej półki.

Michał Tusz

Trzynasty Schron

I wrzucą was w ogień od pierwszych stron oczarowuje niesamowitą, niepokojącą atmo­sferą. Pisarz mocno rozwija ogólną wizję świata, czyli największą zaletę powieści – parch oraz śpiewające demony to koncepty powstałe gdzieś na styku mistycznego fantasy, science fiction i postapokalipsy, które najlepiej świadczą o oryginalności cyklu.

Bartosz Szczyżański

Kawerna

Piękna, przejmująca, momentami bardzo szulkinowska rzecz. Do przeczytania jednym tchem.

Joanna Mika

Sięgnij, jeśli lubisz:


Powieści postapo; arktyczne klimaty i lodowe pustkowia


Obyczajowe historie z mocnymi portretami psychologicznymi


Przygodowe odkrywanie tego, co nieznane


Traktaty religijne i filozoficzne


Pozostałe książki Patykiewicza


Twórczość Centkiewiczów, Jacka Londona, islandzkie sagi

Poznaj autora

książki "I wrzucą was w ogień"

Piotr Patykiewicz


Absolwent politologii, człowiek wielu profesji: pracował między innymi jako dziennikarz, ochroniarz, parkingowy, agent ubezpieczeniowy i bukinista. Debiutował opowiadaniem Czorty (1996), publikował w „Fenixie”, „Nowej Fantastyce” i „Science Fiction, Fantasy i Horror”. I wrzucą was w ogień to jego siódma powieść.

Nakładem SQN Imaginatio ukazała się książka Dopóki nie zgasną gwiazdy, której akcja rozgrywa się w tym samym świecie.

Poznaj opinię innych

na temat książki "I wrzucą was w ogień"
I wrzucą was w ogień to bardzo dobra powieść, która udowadnia, że postapokalipsa to gatunek bardzo pojemny. Piotr Patykiewicz robi ją całkowicie po swojemu – i wychodzi mu to bardzo dobrze. Ja sam z niecierpliwością czekam na tom trzeci. kawerna.pl

Patronat medialny