Kraina Martwej Ziemi. Tom 2
Jacek Łukawski

Grom i szkwał

W huku gromów i przy wtórze szkwału ważą się losy królestw po obu stronach Martwej Ziemi. Arthornowi udaje się uciec z zamku opanowanego przez zdrajców, lecz najgorsze dopiero przed nim. Wkrótce znów wyruszy ku Martwicy, tym razem bez przygotowania, drużyny i wbrew własnej woli.
  • ISBN: 978-83-7924-584-0
  • Cena okładkowa: 36,90 zł

Opis książki

W huku gromów i przy wtórze szkwału ważą się losy królestw po obu stronach Martwej Ziemi.

Arthornowi udaje się uciec z zamku opanowanego przez zdrajców, lecz najgorsze dopiero przed nim. Wkrótce znów wyruszy ku Martwicy, tym razem bez przygotowania, drużyny i wbrew własnej woli. Jednocześnie stary Garhard stara się opanować sytuację w Wondettel. To zadanie tym trudniejsze, że lord Auriss nie powiedział jeszcze ostatniego słowa – podobnie jak wysłannicy sił potężniejszych, niż przeczuwają najwięksi mędrcy. Impas, jak się wydaje, może przełamać tylko obecność księżniczki Azure, która jednak przepadła bez wieści. Co zrobi Arthorn, gdy ją odnajdzie? Czy zdoła nakłonić ją do powrotu? Ile zdecyduje się poświęcić dla królestwa?

Mroczny cień Nife pochłania bezkresne stepy, czyha na sielskie Asnal Talath, sięga podziemnych Serc Dwargów i snuje się po pokładzie latającego okrętu. Wolno podąża ku granicy, za którą śpi niespokojne Wondettel.

Sprawdź co dla ciebie przygotowaliśmy

poznaj szczegóły wydania

135 x 210 mm


Format książki

miękka ze szkrzydełkami


Oprawa

36,90 zł


Cena okładkowa

Kup teraz

400


Liczba stron

1 marca 2017


Data premiery

Książkę polecają

i głośno o tym mówią

Klasyczne fantasy quasiśredniowieczne, gdzie miecze są ostre, nawet jeśli podrdzewiałe, a księżniczki piękne, choć wredne, a smoki zabójcze, jak to mają w zwyczaju. Na szczęście Łukawski – uważny czytelnik konwencji – umiejętnie przekracza znane ramy i schematy.

Michał Cetnarowski

„Nowa Fantastyka”

Łukawski to autor chylący czoła klasykom, ale równie sprawnie jak owi klasycy operujący słowem i barwnymi motywami. Mroczna, brutalna akcja porywa, bohaterowie kradną serce, a ograne szablony zyskują nowe życie.

Adrian Turzański

Kawerna

Sięgnij, jeśli lubisz:


Fantastykę militarno-przygodową


Średniowieczne realia i słowiański folklor


Oryginalne światy konstruowane z dbałością o szczegóły


Klimat grozy


Odkrywać nowe literackie talenty


Książki Roberta M. Wegnera i Andrzeja Sapkowskiego

Poznaj autora

książki "Grom i szkwal"

Jacek Łukawski (ur. 1980)


Urodził się w Kielcach, z zawodu jest grafikiem komputerowym. Gdy nie miał jeszcze obowiązków, a miał czas, machał mieczem i strzelał z dział czarnoprochowych. Hartował ciało i ducha w organizacji strzeleckiej, brał udział w zawodach sprawnościowych i ćwiczył karate. Próbował też jeździć konno. Zwiedzał Polskę autostopem i na motocyklu. Zaczytywał się w książkach historycznych i fantasy. Jest laureatem wojewódzkiego konkursu Talenty 2000. Po kilkunastu latach przerwy napisał cykl opowiadań, które pojawiły się drukiem w antologii Gawędy motocyklowe. Współtworzył kwartalnik motocyklowy „Swoimi Drogami”. Wraz z żoną mieszka w pobliżu chęcińskiego zamku.

Krew i stal to jego debiutancka powieść, stanowiąca pierwszy tom serii Kraina Martwej Ziemi.

Dodatki i bonusy

czynią książkę jeszcze bardziej wyjątkową

Mapa świata przedstawionego

Kraina Martwej Ziemi

Osiem ilustracji

wykonanych ręką Rafała Szłapy

Poznaj opinię innych

na temat książki "Grom i szkwał"
Klasyczne fantasy quasi średniowieczne, gdzie miecze są ostre, nawet jeśli podrdzewiałe, a księżniczki piękne, choć wredne, a smoki zabójcze, jak to mają w zwyczaju. Na szczęście Łukawski – uważny czytelnik konwencji – umiejętnie przekracza znane ramy i schematy. Michał Cetnarowski
Łukawski to autor chylący czoła klasykom, ale równie sprawnie jak owi klasycy operujący słowem i barwnymi motywami. Mroczna, brutalna akcja porywa, bohaterowie kradną serce, a ograne szablony zyskują nowe życie. Adrian Turzański

Patronat medialny

client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client