Grimm City
Jakub Ćwiek

Grimm City. Wilk!

Ponura, spowita obłokami tłustej czerni metropolia to miejsce, gdzie o sprawiedliwość równie trudno, co o bezchmurne niebo. Zbudowane na ciele olbrzyma, napędzane jego smolistą krwią i odłamkami węglowego serca trwało w dawno ustalonym porządku. Do teraz.
  • ISBN: 978-83-7924-601-4
  • Cena okładkowa: 36,90 zł

Opis książki

Przyznaj, spodziewasz się baśni.

Miasto Grimm – ponura, spowita obłokami tłustej czerni metropolia to miejsce, gdzie o sprawiedliwość równie trudno, co o bezchmurne niebo. Zbudowane na ciele olbrzyma, napędzane jego smolistą krwią i odłamkami węglowego serca trwało w dawno ustalonym porządku. Do teraz. Na przestępczą scenę wkracza właśnie bezkompromisowo Nowy Gracz, a oficer policji Wolf zostaje brutalnie zamordowany we własnym domu. Czy te fakty się łączą? I czy czerwony płaszcz z kapturem zaobserwowany u głównej podejrzanej w sprawie zabójstwa czyni ze sprawy zbrodnię na tle religijnym?

Jakub Ćwiek tym razem funduje nam gorzki, brutalny kryminał noir w niezwykłym świecie inspirowanym amerykańskim podziemiem przestępczym lat dwudziestych i trzydziestych. W mieście, w którym rządzi strach i… opowieść.

W tym mieście nie wybacza się żadnych błędów!

Sprawdź, co dla ciebie przygotowaliśmy

poznaj szczegóły wydania

135 x 210 mm


Format książki

miękka ze skrzydełkami


Oprawa

36,90 zł


Cena okładkowa

Kup teraz

376


Liczba stron

13 kwietnia 2016


Data premiery

Książkę polecają

i głośno o tym mówią

Ćwiek napisał regularny kryminał noir osadzony świecie rodem z urban fantasy. To co sprawia, że "Grimm City" bije na głowę wszystkie rodzime kryminały z wątkiem fantasy to fakt, że Ćwiek wie jak piszę się noir. Ta książka chwyta za gębę i rzuca czytelnikiem o ziemię. Nie ma zmiłuj - witaj w "Grimm City".

Robert Ziębiński

red. nacz. DzikaBanda

#grimmcity

Sięgnij, jeśli lubisz:


Retro kryminały


Brutalne opowieści gangsterskie


Klimat dieselpunka


Zabawy popkulturowe


Charyzmatycznych bohaterów


Pozostałe serie Jakuba Ćwieka

Poznaj autora

książki "Grimm City. Wilk!"

Jakub Ćwiek


Jest autorem dziewiętnastu książek, licznych opowiadań, artykułów publicystycznych i scenariuszy. Najbardziej znany ze stworzenia uniwersum Kłamcy, rozwija też światy, w których prym wiodą Chłopcy i Dreszcz, oraz wypuszcza się na zupełnie inne rejony. Dziesięciokrotnie nominowany do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla, otrzymał ją w 2012 roku za opowiadanie Bajka o trybach i powrotach. W tym samym roku oraz ponownie dwa lata później został nominowany do Śląkfy w kategorii Twórca Roku.

Dodatki i bonusy

czynią książkę jeszcze bardziej wyjątkową

Sześć ilustracji

wykonanych ręką Piotra Sokołowskiego

Poznaj opinię innych

na temat książki "Grimm City. Wilk!"

 Niemniej jednak na rynku brakowało takiego gorzkiego kryminału hardboiled z niemałą domieszką czarnego humoru w realiach urbanfantasy, zwłaszcza, że pióro Ćwieka porywa czytelnika, a mieszanina paru styli literackich, jakimi posługuje się prozaik, świetnie oddaje nastrój oraz plastycznie nakreśla obraz świata przedstawionego.

kawerna.pl

Patronat medialny