Nikita. Tom 3
Aneta Jadowska

Diabelski młyn

Wszystko, w co wierzyła, okazało się kłamstwem. Nie wie już, kim jest ani czemu przez większość życia karmiono ją bredniami. Była mistrzynią fałszywych tożsamości, a teraz na niczym nie zależy jej tak mocno, jak na poznaniu tej prawdziwej.
  • ISBN: 978-83-8129-213-9
  • Cena okładkowa: 36,99zł

Opis książki

Wszystkie ścieżki prowadzą do Archiwum. Czy któraś wiedzie z powrotem do domu?

Robin nie pamięta swojej przeszłości, ale Nikita znalazła sposób, by to zmienić. Nie będzie to proste, ale czy coś w ich życiu takie jest?

Nikita i Robin ruszają w niebezpieczną podróż przez Bezdroża, by dotrzeć do źródeł tajemnicy – miejsca, które skrywa wszystkie sekrety Zakonu Cieni.

By się tam znaleźć, potrzebują pomocy Cygańskiego Księcia i jego taboru, bo tylko magia Niespokojnych pozwoli im przeżyć zetknięcie z mroczną magią Bezdroży i Rubieży. W zamian muszą pomóc taborowi uruchomić Lunapark i ożywić niesamowity Diabelski Młyn.

A gdy we wszystko postanawiają się wmieszać nordyccy bogowie, berserk oraz młodociany smok, wiadomo już, że Robina i Nikitę czeka szalona i zaskakująca przygoda.

Sprawdź, co dla ciebie przygotowaliśmy

poznaj szczegóły wydania

135 x 210 mm


Format książki

miękka ze skrzydełkami


Oprawa

36,99zł


Cena okładkowa

Kup teraz

400


Liczba stron

1 sierpnia 2018


Data premiery

Książkę polecają

i głośno o tym mówią

Kiedy Aneta Jadowska zaprasza w podróż po rubieżach wyobraźni, droga do prawdy może wieść tylko przez śmierć. Lecz nawet 0,67 trupa na godzinę nie powstrzyma Nikity i Robina przed dotarciem do Archiwum Zakonu Cieni. Ruszajcie i Wy — i niech Droga będzie Wam łaskawa. Na litość autorki nie macie co liczyć.

Marta Kisiel

autorka bestsellerowej serii Dożywocie

W „Diabelskim młynie” na Czytelnika czeka wiele niespodzianek. Fabuła książki nie nudzi i szybko nabiera tempa, a przy okazji zmierzając w odpowiednim kierunku – ku wielkiemu finałowi. (…) „Diabelski młyn” to wyjątkowo udany tytuł, który na długo zagości w mojej pamięci

Gavran / Paszczak

https://fan-dom.pl

Sięgnij, jeśli lubisz:


Silne bohaterki z pazurem


Książki z gatunku urban fantasy


Alternatywne wizje naszej rzeczywistości


Odniesienia do mitologii i obrzędów


Opowieści o płatnych zabójcach


Książki w stylu Archiwum X

Poznaj autorkę

książki „Diabelski młyn”

Aneta Jadowska


Urodzona 14.08.1981 filolożka, wielbicielka pomysłów niepraktycznych i niełatwych, czym uzasadnia doktorat z literatury i wiele innych ślepych uliczek w swojej biografii. Wiedzie nocny tryb życia, bo w nocy najlepiej jej się pisze i czyta. Śpi, gdy przyzwoici ludzie pracują, co chyba czyni ją człowiekiem nieprzyzwoitym. Nie interesują jej małe wyzwania – skoro już spełnia się dziecięce marzenia o pisaniu powieści, nie ma powodu, by się ograniczać. Nie lubi bezczynności i nudy. Czyta wszystko co jej wpadnie w ręce, uwielbia seriale kryminalne i muzykę rockową.

Od 2000 r. mieszka w Toruniu i chyba już jest Torunianką, bo jak rodowici mieszkańcy miasta jednocześnie kocha je i nie znosi.

Dodatki i bonusy

czynią książkę jeszcze bardziej wyjątkową

Dziewiętnaście ilustracji

wykonanych ręką Magdaleny Babińskiej

Poznaj opinię innych

na temat książki "Diabelski młyn"
Trudno oderwać się od Diabelskiego Młyna. Zawsze jest ten „jeszcze jeden rozdział”, który chciałoby się koniecznie przeczytać. Dziewczyna z Dzielnicy Cudów była doskonałym wprowadzeniem do świata przedstawionego – bo, choć to wciąż to samo uniwersum, co u Dory, trudno znaleźć wiele podobieństw między Thornem a Warsem i Sawą – a Akuszer bogów przede wszystkim służył jako kulminacja przeobrażania się Nikty, rozwiązywania rodzinnych problemów i godzenia się z wydarzeniami z przeszłości. Diabelski Młyn za to jest pięknym i zgrabnym dopięciem wszystkich nierozwiązanych wątków. Gavran / Blair
„Diabelski młyn” skupia się na motywie poszukiwania. Nie chodzi tu wyłącznie o szukanie Archiwum Zakonu Cieni, które ma przynieść odpowiedzi na nurtujące Robina pytania, ale także o wejrzenie w głąb siebie i odnalezienie równowagi pomiędzy siłą a emocjami. (…) Aneta Jadowska zabiera czytelnika w podróż po mrocznych i niebezpiecznych ścieżkach Bezdroży i Rubieży, których magia może zafundować podróżnikom koszmar na jawie, a czytelnikowi dobrze wykorzystany czas. „Diabelski Młyn” wciąga od pierwszej strony i zatrzymuje na długie godziny a do tego dostarcza dawkę pozytywnego humoru. Jeśli nie byliście przekonani do kontynuacji Nikity po poprzednich tomach to gorąco was zachęcam bo na pewno się nie zawiedziecie. Mów mi Kate
Jednak od początku: książkę bardzo dobrze się czyta. Autorka powoli snuje nam całą opowieść, pozwalając wejść do nowo poznanej części jej świata. Bez problemu łączy tłumaczenie nam zasad Bezdroży wraz z wciąż rozwijającą się akcją. (…) Nie można jednak zakończyć tej recenzji, bez pochwał w stronę Magdaleny Babińskiej, która znów ilustrowała powieść. Zarówno jej okładka, jak i rysunki w książce są świetne i ładnie obrazują świat przedstawiony przez wyobraźnię Jadowskiej. Oby współpraca tych pań trwała jak najdłużej, bo widać, że bardzo dobrze się uzupełniają. Anna Mitrowska

Patronat medialny

client
client
client
client
client
client