Aleksandra Radlak

Cynobrowe pola

Samotna matka z bliznami na ciele i duszy, głodna zemsty. Jednooki drwal udręczony osobliwą pamiątką po dziadku. Kochanka króla wprawiona w sporządzaniu trucizn. Niebieskoskóra gwiazda estrady o syrenim ogonie i wstrętnych zwyczajach.
  • ISBN: 978-83-6583-661-8
  • Cena okładkowa: 36,99 zł

Opis książki

Samotna matka z bliznami na ciele i duszy, głodna zemsty.

Jednooki drwal udręczony osobliwą pamiątką po dziadku.

Kochanka króla wprawiona w sporządzaniu trucizn.

Niebieskoskóra gwiazda estrady o syrenim ogonie i wstrętnych zwyczajach.

W smogu między czarnymi wieżowcami i w lasach wśród strzelistych szczytów – plątanina mostów utrudnia każdej z postaci drogę do domu. Odnaleźć swoje miejsce pomagają szepty Wszechrzeczy, które prowadzą bohaterów ku nieuchronnemu końcowi znanego im świata.

Cynobrowe pola to wielowątkowa powieść z pogranicza fantastyki i science fiction. Alchemiczne sekrety, dworskie intrygi, dzika natura i miejski brud – wszystko to składa się na przygodę, która porywa i wciąga bez reszty.

Sprawdź co dla ciebie przygotowaliśmy

poznaj szczegóły wydania

135 x 210 mm


Format książki

miękka oprawa


Oprawa

36,99 zł


Cena okładkowa

Kup teraz

560


Liczba stron

29 listopada 2018


Data premiery

Książkę polecają

i głośno o tym mówią

W Cynobrowych polach konwencje mieszają się jak wieloskładnikowy materiał wybuchowy, a akcyjna fantastyka militarna zmienia się niepostrzeżenie w liryczną alegorię, polityczny thriller o intrygach na szczytach władzy i klasyczną powieść drogi. – Co to cynobrowe pola? – pyta w pewnym momencie jedna z bohaterek. – Coś położonego daleko stąd, za Wyspami Żółtych Stepów, w górach, o jakich ci się nie śniło. Debiut Aleksandry Radlak pozwala dośnić te sny na jawie.

Michał Cetnarowski

Poznaj autorkę

książki "Cynobrowe pola"

Aleksandra Radlak


Autorka i tłumaczka z angielskiego, rosyjskiego, norweskiego i fińskiego. Miłośniczka słowiańszczyzny, polskiej wsi i dzikiej przyrody. Inspiracje czerpie z piękna różnorodności kultur i języków, które poznała podczas podróży (fizycznych i literackich) oraz z miłości do własnej kultury i własnego języka. Jako główne inspiracje literackie wymienia wszelkiego rodzaju podania ludowe, bajki i baśnie, a także twórczość Philipa K. Dicka, Kurta Vonneguta i klasyków: od Emily Brontë, przez Dostojewskiego, Słowackiego, Mickiewicza i Staffa, aż po Nietzschego, Guénona czy Eliadego.