Magiczne akta Scotland Yardu. Tom 1
Anna Lange

Clovis LaFay

Clovis LaFay ma kłopoty rodzinne. Nieżyjący już ojciec miał reputację czarnego maga, znacznie starszy przyrodni brat jest wrogo nastawiony, a dzieci tego ostatniego… No cóż, na pewne zaburzenia nie ma jeszcze nazw – jest rok 1873 – co nie znaczy, że nie istnieją te zjawiska.
  • ISBN: 978-83-7924-671-7
  • Cena okładkowa: 36,90 zł

Opis książki

Clovis LaFay ma kłopoty rodzinne. Nieżyjący już ojciec miał reputację czarnego maga, znacznie starszy przyrodni brat jest wrogo nastawiony, a dzieci tego ostatniego… No cóż, na pewne zaburzenia nie ma jeszcze nazw – jest rok 1873 – co nie znaczy, że nie istnieją te zjawiska.

John Dobson, dawny przyjaciel Clovisa i nadinspektor świeżo utworzonej jednostki wydziału detektywistycznego londyńskiej policji metropolitalnej również ma liczne problemy. Z pieniędzmi nie jest najlepiej, z prowincji przyjechała młodsza siostra, podwładni krzywo patrzą na zwierzchnictwo młodego eksporucznika artylerii, a najgorsze, że w Londynie drastycznie brakuje egzorcystów!

Alicja Dobson waha się: zamążpójście czy pielęgniarstwo? Sęk w tym, że konkurenci się nie tłoczą, a zajęcia z magii leczenia na kursie pielęgniarskim okazały się nie całkiem tym, na co miała nadzieję. Clovis LaFay chętnie służy pomocą w tym drugim problemie, a kto wie, może i w pierwszym? Chociaż czegoś się jakby boi…

Sprawdź co dla ciebie przygotowaliśmy

poznaj szczegóły wydania

135 x 210 mm


Format książki

miękka ze skrzydełkami


Oprawa

36,90 zł


Cena okładkowa

Kup teraz

448


Liczba stron

17 sierpnia 2016


Data premiery

Książkę polecają

i głośno o tym mówią

Wiktoriański podwieczorek z przygodą i magią. Z nekromantą, sufrażystką i rodową klątwą do kompletu. Pyszne.

Aneta Jadowska

XIX wiek, Anglia, magia, cokolwiek sfatygowani dżentelmeni i szemrane interesy w niebezpiecznych dzielnicach miasta. Powieść Lange udanie przywołuje klimat wiktoriańskiej fantasy z sympatycznym przygodowym sznytem.

Michał Cetnarowski

„Nowa Fantastyka”

Powieść, jej główna żeńska bohaterka oraz autorka mają przynajmniej jedną wspólną cechę: prawdziwą MOC. Pierwsza potrafi ukraść całą noc, druga udowodnić zadufanym w sobie magom, że warto kształcić kobiety w dziedzinie magii, a trzecia wykreować świat tak solidny i fascynujący, że po kilkudziesięciu stronach lektury przyćmiewa ten realny.

Sylwia Skorstad

Republika kobiet

Zaskakujące zderzenie pisarskiej elegancji Susanny Clarke z poczuciem humoru godnym Terry’ego Pratchetta. Brytyjskie w każdym calu, chociaż napisane z iście polską fantazją.

Mateusz Uciński

Gazeta.pl

Sięgnij, jeśli lubisz:


Scenografię XIX wiecznego Londynu


Przemyślaną, dobrze skonstruowaną fantastykę


Książki pisane lekkim, barwnym językiem


Powieści detektywistyczne w stylu Conana Doyla


Komedie obyczajowe z błyskotliwymi dialogami


Klimat powieści "Jonathan Strange i Pan Norrell"

Poznaj autorkę

książki " Clovis LaFay. Magiczne akta Scotland Yardu"

Anna Lange


Pseudonim doktor habilitowanej w dziedzinie chemii zatrudnionej na stanowisku profesora nadzwyczajnego na jednej z warszawskich uczelni wyższych, autorki licznych publikacji na temat widm (molekularnych). Karierę naukową łączy z fascynacją światami fantastycznymi, a także klasyczną powieścią kryminalną i literaturą XIX wieku. Inspirują ją w równej mierze Brandon Sanderson, Lois McMaster Bujold, Jane Austen, P.G. Wodehouse, Agatha Christie i Boris Akunin.

Clovis LaFay jest jej debiutem powieściowym.

Poznaj opinię innych

na temat książki "Clovis LaFay. Magiczne akta Scotland Yardu"

Dopracowane w każdym calu (zachwycająca okładka!) i pełne nietypowych pomysłów z pewnością przysporzy Annie Lange wielu wiernych czytelników.

Poddasze literata

Mam wrażenie, jakby jedno z wielu zaklęć pojawiających się w powieści, zadziałało również i na mnie, autorka zarzuciła niewinny czar na czytelników, a ja chętnie mu się poddałam, czerpiąc z tego ogromną radość i satysfakcję.

BookEndorfina

Zlinczujcie mnie, ale nie będzie typowej recenzji. Nie tym razem. Nie kiedy spodziewam się fajnej historii, a dostaję powieść, która spełnia wszystkie moje podświadome pragnienia fabularne.

Medycy nie gęsi, też książki czytają!

Patronat medialny