Leslye Walton

Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender

Ava urodziła się ze skrzydłami. Pragnie poznać prawdę, odnaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące jej pochodzenia. Niezwykłe wypadki, cudowne zdarzenia, dziwne zbiegi okoliczności i baśniowe rozterki zaprowadzą ją tam, gdzie nie spodziewała się dotrzeć...
  • Tytuł oryginału: The Strange and Beautiful Sorrows of Ava Lavender
  • Tłumaczenie: Regina Kołek
  • ISBN: 9788379245987
  • Cena okładkowa: 34,90 zł

Opis książki

Zbliża się magiczna noc przesilenia letniego…

Noc, w której niebo się otworzy, a powietrze wypełnią deszcz i pióra.

Ava urodziła się ze skrzydłami. Pragnie poznać prawdę, odnaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące jej pochodzenia. Niezwykłe wypadki, cudowne zdarzenia, dziwne zbiegi okoliczności i baśniowe rozterki zaprowadzą ją tam, gdzie nie spodziewała się dotrzeć. Kawałek po kawałku odsłania pełną boleści i trosk historię rodziny Roux. Ava Lavender może być pierwszą, która uniknie zguby i ucieknie obojętności. Czy uda jej się odnaleźć prawdziwą miłość?
Dramat Avy rozpoczyna się, kiedy wielce pobożny Nathaniel Sorrows bierze ją za anioła, a jego obsesja na punkcie dziewczyny rośnie…

Znowu on. Los. To słowo często towarzyszyło mi, kiedy byłam dzieckiem. Szeptał do mnie z ciemnych kątów pokoju w czasie samotnych nocy. Był pieśnią ptaków na wiosnę i wołaniem wiatru w nagich gałęziach zimowego popołudnia. Los. Zarówno moja udręka, jak i pociecha. Mój towarzysz i moja klatka. Leslye Walton

Sprawdź, co dla ciebie przygotowaliśmy

poznaj szczegóły wydania

140 x 205 mm


Format książki

miękka ze skrzydełkami


Oprawa

34,90 zł


Cena okładkowa

Kup teraz

304


Liczba stron

2 marca 2016


Data premiery

Książkę polecają

i głośno o tym mówią

Leslye Walton napisała śmiało zakrojoną, niezwykłą historię rodzinną w najczystszym stylu realizmu magicznego. Tutaj duchy, widma, anioły i ptaki wydają się takimi samymi bohaterami jak zdumiewający, nietuzinkowi mieszkańcy XX‑wiecznej Ameryki. Jeśli lubicie sagi rodzinne, w których miłość, smutek, niespełnienie i utracone szanse mieszają się z potężną dawką magii, niezwykłości oraz nadprzyrodzonych zdarzeń, ta książka na pewno jest dla Was!

Maja Lidia Kossakowska

autorka książki "Siewca wiatru"

Historia rodu Lavenderów to istna tajemnica, którą odkrywamy krok po kroku. Opowieść Avy posiada jedyny i niepowtarzalny klimat, a główna bohaterka pozostaje dla nas zagadką aż do samego końca.

face

Magdalena Senderowicz

Bookgeek.pl

Autorka doskonale wie, jak za pomocą słów oddać odcienie życia, jak opisać zmienne koleje ludzkiego losu czy ulotność chwili. Ta książka to piękna i delikatna niczym ptasie pióro historia, która na długo zapada w pamięć.

Monika Doerre

eFantastyka.pl

Zapowiedź wideo

#osobliweicudowneprzypadkiavylavenderSięgnij, jeśli lubisz:


Realizm magiczny lub baśniowe klimaty


Subtelny liryczny styl


Literaturę kładącą nacisk na emocje


Zastanawiać się nad życiem


Być na każdej stronie wprawianym w zdumienie


Książki Gabriela Garcii Marqueza czy Alice Hoffman

Poznaj autorkę

"Osobliwych i cudownych przypadków Avy Lavender"

Leslye Walton


Dawno temu żyła bardzo dziwna dziewczyna obdarzona wybujałą wyobraźnią. W końcu wyrosła na bardzo dziwną kobietę obdarzoną równie wybujałą wyobraźnią. Wszyscy byli tym zawiedzeni. Ale wtedy kobieta została pisarką. I wszystko uległo zmianie.

Leslye Walton urodziła się gdzieś na północno‑zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Uważa, że właśnie dlatego największa więź łączy ją z żonkilami, które ujawniają swoje prawdziwe piękno podczas deszczu. Pomysł na debiutancką powieść – Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender – zrodził się właśnie podczas szczególnie zimnej ulewy, kiedy Leslye rozważała logikę czy też raczej brak logiki miłości.

Kiedy Leslye Walton nie tworzy, uczy w szkole średniej, jak czytać i pisać, a przede wszystkim jak być miłym dla innych (zwłaszcza wtedy, kiedy jest to szczególnie trudne). Aktualnie pracuje nad kolejną powieścią. Mieszka w Seattle.

Dodatki i bonusy

czynią książkę jeszcze bardziej wyjątkową

Drzewo genealogiczne

rodziny Roux i Lavender

Poznaj opinię innych

na temat książki "Osobliwe i cudowny przypadki Avy Lavender"

Chyba nie ma książki, do której można by ją porównać. Nie da się łatwo zapomnieć o historii przedstawionej na kartach tej powieści.

A lot of page

Słowa to za mało - sami musicie przeczytać tę książkę, aby pojąć jej geniusz. Odzwierciedla ona wszystkie te rzeczy zbyt trudne do uniesienia przez zwykłego człowieka i zakorzenia się gdzieś głęboko w jego psychice, nie pozwalając o sobie zapomnieć.

The bookish city

To przepiękna, klimatyczna powieść. Jeśli lubicie książki, w których można się rozsmakować, dobrze trafiliście. Polecam ją z czystym sumieniem.

Zaczytana dolina

Czy lubicie tak emocjonalne książki? Aż do tego stopnia biorące władzę nad Waszymi myślami i uczuciami? Leslye Walton po mistrzowsku maluje i ubiera słowami wszystkie odcienie miłości.

kanapaliteracka.pl

Patronat medialny

client
client
client
client